Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         SÜPERLİG NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

 

Çin'den sonra önce Avrupa, daha sonra da ülkemizde görünen Corona Virüsü nedeniyle Süperligin ertelenmesi çok isabetli bir karar oldu.

 

Türkiye Futbol Federasyonu önce ‘seyircisiz devam’ kararı vererek futbola en ağır cezayı vermişken, biz Güncel Posta Gazetesi ve bazı önemli medya kuruluşlarının tavsiyesi dikkate alınmış olacak ki, maçların süresiz ertelenmesiyle daha büyük bir hatadan dönüldü.

 

Sporu ve özellikle futbolu tamamlayan en önemli bileşken seyircidir. Şampiyonluğun en büyük adayları olan zirvenin dört ortağı, Medipol Başakşehir-Trabzonspor ve Galatasaray-Beşiktaş maçlarında gördük ki, seyircisiz maçların hiçbir anlam ve heyecanı yok! Seyircisiz oynama, aynı zamanda ekonomik olarak kulüplere çok ağır faturalar çıkaracaktı.

 

Koronavirüsü futbolcuları etkiler mi?

 

Uzmanlarından edindiğimiz bilgilere göre, virüs özellikle yaşlı ve hastalarda daha çok etkisini gösterse de sporcuların ortak kullanım alanları olan soyunma kabinleri, duş ve tuvaletlerde virüsün bulaşma olasılığı çok yüksek.

 

Dünya Sağlık Örgütü yüreklere su serpti!

 

Dünya Sağlık Örgütü genel direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus yeni tip Koronavirüs (Covid-19) konusunda dünya üzerinde ülkelerin yüzde yetmişinin yeterli tedbirleri aldığını, Türkiye’nin de özellikle sağlık tedbirleri konusunda çok etkili çalışma yaptığını vurguladı.

 

Digitürk para iadesi yapacak mı?

 

Liglerin ertelenmesi nedeniyle yayıncı kuruluş Beinsport yetkilileri, ‘üyelik dondurma ve para iadesi’ seçenekleri üzerinde bir çalışma yapıyorlar.

 

Süperlig devam edecek mi?

 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu spor müsabakalarının süresiz ertelendiğini açıklamıştı ancak, 3-4 haftalık bir periyot sonrası durum tekrar değerlendirilecek ve Koronavirüs tehdidi biterse, Mayıs başı gibi maçların başlaması, İngiltere Ligi gibi haftada iki maç oynatılarak sezonun bitirilmesi hedefleniyor.

 

Play-off ve play-out olacak mı?

 

Süperligin şampiyon ve düşen takımları bu şekilde belirleme olasılığı spor kulislerinde çok konuşulsa da, Federasyonun böyle bir karar verme olasılığının olmadığı düşüncesindeyiz.

 

Yorum Ekle


Fenerbahçe ve günahların bedeli! Fatih Terim ne yapmak istiyor? Galatasaray'da kimlik arayışı! En iyi kaleci kim? Beşiktaş derbide ter attı Sergen Yalçın rüzgarı Dört büyükler kaldı mı? Sevdiklerinize sarılın! Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu!