Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         COVİD-19 TRABZONSPOR’U VURDU!

Tüm dünyaya musallat olan Covid 19, ülkemizde futbola da çok ağır bir darbe vurdu. Şampiyonluk adaylarından Lider Trabzonspor erteleme sürecinden en çok zarar gören kulüp oldu.

Beşiktaş'ı kadro yapılanması ve Antrenör değişikliği şampiyonluk potasının çok uzağına taşıdı.

 

Fatih Terim ile her zaman fark yaratmayı başarabilen Galatasaray, ara transfer dönemini iyi değerlendirerek ilk yarıdaki puan kayıplarını önemli ölçüde telafi etmiş ve havasını yakalamışken, lige ara verilmesinden en negatif etkilenecek takım durumuna düştü.

Medipol Başakşehir çok iyi puanlar topladı ancak, Trabzonspor’un üstüne çıkmaları çok zor görünüyor.

 

Fenerbahçe'nin hali pejmürde ve zaman, içinde bulundukları kaosu unutturmak için en iyi çare oldu.

Sivasspor da takdire şayan puanlar topladı ancak kış ve ev sahibi avantajları erteleme kararı ile dezavantaja dönüştü.

 

Eğer ligler ertelenmeseydi, şampiyon olmaya çok inanan Trabzonspor rakiplerinin de bu buhranlı sürecini iyi değerlendirip 26 yıl sonra ipi tekrar göğüsleyebilirdi. Ligler başladığı zaman tek rakipleri olacak; o da Fatih Terim’li Galatasaray! Trabzonspor'un işi elbette zor olacak ama kağıt üzerinde Galatasaray daha favori görünse de, yıldız oyuncuları motive etmek ayrı bir sorun olacağından, bize göre Trabzonspor Galatasaray’ın üstünde ligi şampiyon bitirir!

 

Trabzonspor’un son şampiyonluğu:

1983-1984 sezonundaki Şenol Güneş, B. Hasan, Levent, İskender, Turgay, Lemi ve K.Şonol’lu efsane kadro Trabzonspor’un şampiyon olan son takımın iskeletini oluşturuyordu.

 

Ligler ne zaman başlayacak?

Almanya’nın Haziran başında ligleri başlatma projelerinin olduğunu açıklamasından sonra, ülkemizde de liglerin aynı zamanda başlanması bir umut oldu. Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir’in Bilim Kurulu raporu doğrultusunda, Pazartesi günü bir müjde vermesini bekliyoruz.

Yorum Ekle


Fenerbahçe ve günahların bedeli! Fatih Terim ne yapmak istiyor? Galatasaray'da kimlik arayışı! En iyi kaleci kim? Beşiktaş derbide ter attı Sergen Yalçın rüzgarı Dört büyükler kaldı mı? Sevdiklerinize sarılın! Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu!