Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         SEVDİKLERİNİZE SARILIN!

İşinizin en yoğun zamanında atın kalemleri, iptal edin toplantıları, kırın yeni çıkan en son model telefonları, eşinize sarılın!

 Bırakın arabanız çizilsin, varsın havuzu olmasın evinizin, bir renk de eksik kalsın gardrobunuzdaki İtalyan Blazer ceketlerden, çocuğunuza sarılın!

 Krediler geciksin, işyeri az kâr veya zarar etsin, kredi kartları patlasın, hesaplar alt üst olsun, hatta işsiz kalın ama, değer verdiklerinize yine sarılın.

 Yarın tüm randevuları iptal edin, alın spontane bir karar ve küstüklerinizi bile ziyaret edin ve aslında, kendinizi affedin!

 ‘Zamanım yetmedi’ yalanları ile ne kendinizi ne de dostlarınızı üzmeyin. Zaman, her zaman çok ve fazladır ancak yeterli değilse, bilin ki ‘öncelik tercihinizi’ yanlış yere kullanmışsınızdır.

 Çok önemli bir konu daha var: Hayatı bir de çocuklarınızın gözü ile görmeye ve anlamaya çalışın ve göreceksiniz ki, gerçek hayat onlarda, sizde değil!

 Geçen zaman değil, sizsiniz. Her an bir başka değerli, zamanı sevdiklerinizden esirgemeyin.  

 Bir de hepinizin çok yakından tanıdığı ‘yalancı matematikçilere’ sardım bu ara:

 Evet evet, tam da onlar, yanlış duymadınız; Milat Öncesi Pisagor’dan tutun, Newton, Leibniz, Déscartes, Öklid, Bigollo ve o çok güvendiğimiz Gauss bile yıllardır yalan söylüyor! Onlar hayatı sadece sayılardan ibaret gördükleri için, belki de yanlış biliyor ve bizi de bu yanlışlarına sürüklüyorlar. Ve acıdır ki biz de peşlerinden gidiyoruz. ‘Duygu yok onların sayıları arasında.’

 Neymiş efendim; 2’den 1 çıkınca 1 kalıyormuş! Demesi kolay ama bir de siz içinizdeki birini içinizden çıkarın bakayım; 1 mi kalıyor yoksa sıfır mı?

 İki şıklı soruları oldum olası sevmedim ve sevemeyeceğim. Bu nedenle bana göre ikiden bir çıkınca eksi kalıyor, hem de çok eksi!

 İbo abi anısına, sevgiyle kalın ...

Yorum Ekle


Fenerbahçe ve günahların bedeli! Fatih Terim ne yapmak istiyor? Galatasaray'da kimlik arayışı! En iyi kaleci kim? Beşiktaş derbide ter attı Sergen Yalçın rüzgarı Dört büyükler kaldı mı? Sevdiklerinize sarılın! Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu!