Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         DÖRT BÜYÜKLER KALDI MI?

Finansal Fair Play, Türkçesiye ‘paran kadar konuş’, futbolumuza yeni bir vizyon kattı. Artık öyle har vurup harman savurmak, kulüp parasını iki çakala kaptırmak yok. Kaptırırsanız da artı rakamlara çıkmadan yeni transfer yapmak yok.

 Bu ne demek?

 Bu, kulübü zarara uğratanlara hesap sormak demek. Bir de iyi transfer yapmayı beceremiyorsan, iyi oyuncu yetiştirmek zorundasın demek!

 Eminim ki, şimdi Altınordu ve Buca gibi oyuncu tarlası kurumlar Oğuz Yılmaz’ın 2000’li yıllara damga vuran ‘’gördün’nü gördün’nü’’ parçasını güle güle dinliyorlardır! Bizim yaşadığımız güney illerinde bunun argosu ile devam eder bu parça ve ‘bilmem neyin nesini gördün mü’ diye de devam eder ancak biz yine terbiye sınırımızdan dışarıya dilimizi çıkarmayalım!

 Futbolumuzun geldiği trajik çizgiye dikkat çekmek istiyorum:

 Artık büyük takım kalmadı. Milli takımın başında Şenol Güneş de olmasa, inanın üçüncü dünya ülkeleri sınıfına ineceğiz. Biz birbirimizi çekiştirdikçe Avrupa ve Dünya futbolunda gerilemeye devam edeceğiz. Bu anlamda ülkede alınan makyajlı şampiyonlukların Edirne’den öte para etmediğini ne zaman anlayacağız?

 Medipol Başakşehir’in dışında ki o da şampiyon olduğu için gruplara direkt gidiyor, tel tel dökülmemizi nasıl ve kimlere açıklayacağız?

 Asıl sorumlular, onun bunun borazanını çalanlardır.

 Asıl sorumlular, eleştiriye kapalı olup, onu bunu pohpohlayan vasıfsız medya yorumculardır.

 Asıl sorumlular, yanlış yapan bazı futbol adamlarını eleştirmek yerine, sorunu sahada olan futbolculara atanlardır!

 Asıl sorumlu ve sorunlular, eğitim ile değil atama ile yönetimlere gelenlerdir!

 Siz, yapılanması yanlış olan bir takım ki en yakın örneği de Galatasaray’dır, skor ne olursa olsun, oyuncuların ‘kötü oynadıkları gerekçesiyle’ yönetimi ve teknik ekibi aklayamazsınız.

 ‘O kötü, bu formsuz, diğeri ruhsuz’ tanımlamalarıyla futbolculara çamur atıp yönetimlere öpücük atmalarla ekranlardan birazcık daha nemalansanız da futbolumuza bir şey kazandıramayacaksınız!

 Rahmetli Türk Rock efsanesi Cem Karaca’nın dediği gibi; ‘Alanyaspor hariç’, artık sen de herkes gibisin. Her takım her takım gibi. İyi yok, vasata alkış.

 Değerli futbol Hocamız ve Üstadımız Coşkun Demirbakan çok güzel özetlemişti; sistem, vasatı iyi gösterip kötüyü pazarlama üzerine kurulmuş.

 Sofralar boş, adliyeler dolu, tacizci imamlar iş başında, kadın çocuk cinayetleri son hızda, icralar kuyrukta. En büyük bizim takım, oleeeey!

Yorum Ekle


Fatih Terim ne yapmak istiyor? Galatasaray'da kimlik arayışı! En iyi kaleci kim? Beşiktaş derbide ter attı Sergen Yalçın rüzgarı Dört büyükler kaldı mı? Sevdiklerinize sarılın! Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak?