Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.10.2013 - 09:31
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe ve Sultangazi sahipsiz değil!

Maltape ve Sultangazi’de günlerdir çete savaşları deniyordu, insanlar ellerinde silahlarla birbirlerini öldürüyordu, mahalleli evlerinden çıkamıyori ellerinde pompalılarla nöbet tutuyordu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İstanbul polisinin bu sabah Maltepe ve Sultangazi başta olmak üzere çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda havadan helikopter, karadan özel harekat timleri yer aldı. Emniyet kaynaklarına dayanan bilgilere göre, sabah erken saatlerde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Maltepe Gülensu, Sultangazi ve Gazi Mahallesi başta olmak üzere 70’e yakın adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Havadan helikopter destekli operasyonda özel harekat polisi ile çevik kuvvet timleri de yer aldı. Son dönemlerde "örgüt-çete" çatışmaları ile gündeme gelen Gülsuyu, Gülensu ve Gazi mahallelerinde yoğunlaşan operasyonların, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimat ile yürütülen soruşturma kapsamında gerçekleştiği kaydediliyor. Operasyonlarda “akrep” ve “shorland” diye tabir edilen hafif zırhlı polis araçları bölgede devriye gezerken, polislerin mahalle aralarında güvenlik önlemi aldığı gözlendi. 

Günlük Gazete Manşetleri için TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :