Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.03.2013 - 12:46
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avrupa ve Asya’nın en büyük sanat merkezi nerde?

Yerli, yabancı birçok organizasyona ev sahipliği yapacak olan Avrupa ve Asya’nın en büyük sanat merkezi Küçükçekmece Arena, 1 Nisan’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 70 milyon TL'lik bir bütçeyle yapılan merkezdeki son çalışmaları yerinde inceleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, merkezin Türkiye’yi ve İstanbul’u dünyada sanatın farklı bir noktasına taşıyacağını söyledi. Dev merkezde sona gelindiğini belirten Başkan Yeniay,  çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:  

35-40 BİN KİŞİYİ AĞIRLAYACAK
Son bir ayın içerisindeyiz. Bir taraftan ışık, bir taraftan ses sistemi tamamlandı. Koltuklarımız dizayn edilmeye başlandı. Yaklaşık 30 bin metrekarelik alan içerisinde, 20-15 bin metrekarelik alana sahip olan bir merkezden bahsediyoruz. Kapalı da burası yaklaşık 10 bin civarında izleyici ile buluşacak. Açık alanla birlikte 35-40 bin civarında vatandaşımızı bu gösteri merkezinde ağırlamış olacağız.  
Hedefimiz müziği stadyumlar ve kapalı spor salonlarından çıkarıp onun için akustiği, efektleri, ışık sistemleri ona göre dizayn edilmiş bir merkez oluşturmak.  Burada ihtisas kulüplerimiz olacak. Güreş, tekvando, judo gibi kulüplerimiz alt katta yer alacak. Ayrıca, bin 800 araçlık bir otopark hedefledik.  
 
Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :