Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.06.2013 - 13:12
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaşamı kolaylaştırmanın formülü

Küçükçekmece Belediyesi'nin kişisel gelişim seminerlerine konuk olan Yaşam Koçu İsmail Karasu, hayatı hoşgörü, sevgi, anlayış, sabır ve empatiyle sürdürmenin önemine dikkat çekerek, stresten uzak durulmasını önerdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Küçükçekmecelilere stresten uzak yaşamanın yollarını anlatan Yaşam Koçu İsmail Karasu, “Hayatın zor olduğunu kabul edin. Hayat bu noktadan sonra size daha da kolaylaşacaktır” dedi. Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen kişisel gelişim seminerleri kapsamında Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’ne konuk olan Karasu,  hayattaki misyonunu ‘hayatı dolu dolu yaşamak, sevmek, öğrenmek, öğretmek, hayata anlam katmak, iletişim kurmak, insanları cesaretlendirmek ve devamlı gelişime katkıda bulunmak’ olarak tanımlayarak, stresten uzak durmaya dair pek çok ipucu verdi. Modern yaşamın hastalıkları beraberinde getirdiğini ve insanların bunlara karşı davranış geliştirdiğini belirten Karasu, stresin kansere yol açabilecek derecede tehlikeli olduğunu dile getirdi.

İNSANLARDA KUSUR ARAMAYIN

İnsanların yaptığı işi, eşini, çocuklarını, arkadaşlarını, yaşadığı ortamı sevmesi gerektiğini belirten Karasu, şunları söyledi: İnsanlarda kusur ararsanız, mutlaka bir kusur bulursunuz. Nefret merkezli olursanız bağışıklık sisteminiz bozulur ve çok kolay hasta olursunuz. Sevgi merkezli olmak gerekir. Stres, vücudumuzun yaşam tarzına verdiği tepkidir. Stresi hayatın bir parçası olarak kabul etmek gerekir. Stresten uzak durmak için kendimizi iyi tanımalıyız, hayatın hoşgörü, sevgi, anlayış, sabır ve empatiyle sürdürmeliyiz. İş hayatınız sizi sıkıyorsa, onu zorunluluk olarak görmeyin. Geçmişe takılıp kalmayın. Asla geçmişiniz, geleceğiniz değildir, unutmayın. Affedici olun. 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :