Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.09.2014 - 14:03
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçükçekmece Belediyesi’nden Van’a Sosyal Köy Konakları

Küçükçekmece Belediyesi’nin Van Köy Konakları’nın açılışına, Van Vali Yardımcısı ve Erciş Kaymakam Vekili İbrahim Dündar, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz katıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

VAN ’a Küçükçekmece’den Sosyal Hizmet köprüsü. 

Küçükçekmece Belediyesi, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında bir ilk niteliği taşıyan “Sosyal Köy Konakları” Van’da hizmete açtı.

Van’ın Orta Yayla, Karaboyun köylerini ziyaret ile başlayan ve Şerefli Köyü’nde kılınan öğle namazı ile Yukarı Akça Gedik Köyü Mevlit Programının ardından gerçekleşen Küçükçekmece Belediyesi Köy Konakları’nın açılışına, Van Vali Yardımcısı ve Erciş Kaymakam Vekili İbrahim Dündar, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye’de bir ilk olan Van-Erciş Köy Konakları Projesi kapsamında, Yukarı Akçagedik, Şerefli, Orta Yayla ve Karaboyun köylerinde, iki katlı olarak inşa edilen evler, çok amaçlı olarak kullanıma sunuluyor.

Taziye, toplantı salonu ve sağlık taramalarının gerçekleştirileceği konakların üst katında mescit de bulunuyor. Alt katta çok amaçlı bir mutfak ve sosyal faaliyetlerin gerçekleştirileceği alanların yer aldığı köy konakları, depremde zarar gören sosyal mekânların yerine faaliyete geçti. 162 metrekarelik oturma alanına sahip olan konaklarda, öğrencilerin yararlanabileceği bir de kütüphane bulunuyor.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :