Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.05.2012 - 15:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Terim ‘Futbol sahada oynanıyor kupayı da sahada alırız’ diyor

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde önceki akşam düzenlenen söyleşiye usta spor yazarlarının yanı sıra Küçükçekmece amatör ligi takımları ve hocaları da katıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Oldukça hareketli geçen ve izleyicilerin de etkin olarak katıldığı söyleşide öne çıkan konular ise şike olayları ve Galatasaray’ın şampiyonluğu oldu.

 O GÜN KUPA SAHADA ALINMAYABİLİRDİ 
 
Söyleşide, birçok kesim tarafından tartışma konusu olan ve spor gündemine damga vuran ‘Galatasaray’ın şampiyonluk kupasını Kadıköy’de almakta ısrar etmesi’ konusuna değinen Fenerbahçeli spor yazarı Orhan Zeki Ak, “Fatih Terim, ‘Futbol sahada oynanıyor, kupayı da sahada alırız’ diyor. Ancak o gün almaman gerekiyorsa almamalısın. Benim için insan sağlığı çok önemli.  Bu olaylar nedeniyle 2 çocuk bıçaklandı.” diyerek eleştirdi.  Spor yazarı Zeki Ak, Fenerbahçeli taraftarların durumunu, şike soruşturması nedeniyle gergin olmalarına bağlayarak şunları söyledi:  “Geçen yıl 3 Temmuz’dan bu yana gerginlik başladı. Yerli yersiz konuşan insanlar var. İlk günde Türkiye’de herkes yargılandı, astı kesti ama ne oldu? Biz de insanız, etki tepki olayı bu. Ancak Türkiye’de sanki her şey temizmiş gibi Aziz Yıldırım’a yüklenilince tüm bunlar oldu. Ben Aziz başkanın hemen çıkacağına da inanmıyorum. ”
 
 
TFF SÜRECİ İYİ YÖNETEMEDİ
 
Son dönemde Türk futbolundaki dalgalanmalardan TFF’ yi sorumlu tutan Osman Tanburacı,  TFF’nin süreci yönetemediğini iddia ederek,  “Trabzonspor, ‘Hırsızlar kupamızı aldı’ diyor. Hırsız kim? Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. TFF bu süreci yönetemedi. Aydınlar ne dedi? ‘Vahim’ Sonra 16 kulüp PFDK’ya verildi. Hepsi de temiz çıktı. Peki 10 aydır neden birbirimizi yedik? Bence burada herkes haklı bir tek TFF haksız.”diye konuştu. Şampiyonluk maçı sonrasında Kadıköy’de yaşanan olaylardan Fenerbahçe’yi sorumlu tutan Tanburacı, Fenerbahçe’nin her şeyi kendi tekelinde zannettiğini dile getirdi.
 
1955’TEN BERİ ŞİKE VAR
 
Söyleşide, “1955’ten beri bu işin içindeyim. O günden beri futbolda şike oluyor. Bunu söyleyen de İlhan Cavcav. Haramın sonu yok, sonra hepsi sürünüyor.” diyen Fenerbahçe’nin ilk gol kralı Ogün Altıparmak, sporda özellikle futbolda paralar büyüdükçe aracıların çoğaldığını bu nedenle de tüm bu olayların yaşandığını ileri sürdü. Katılımcılardan birisinin ‘Profesyonel kulüpler, amatör kulüplere verilen paralara itiraz etti. Artık para alamıyoruz. Ben bunu mahkemeye taşıyacağım.’ demesi üzerine ise Altıparmak, ‘Bu konuyu milletvekillerine söylemelisiniz, meclise taşınmalı’ dedi.
 
 
KÜÇÜKÇEKMECELİLER ÇOK ŞANSLI
 
“Çok şanslısınız, Türkiye’de amatör kulüplere bu kadar sahip çıkan, destek veren, tek belediye burası. En fazla tesis yapan Belediye Başkanı da Aziz Yeniay.” diyerek sözlerini devam ettiren Altıparmak,  Başkan Aziz Yeniay’a da spora ve sporcuya katkılarından dolayı teşekkür etti.
 
 

 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :