Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.06.2012 - 12:35
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçükçekmece'de sporcular ödüllendirildi

Küçükçekmece Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen '2. Sportif Müsabakalar' ödül töreni, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

“Sporda kaybeden yoktur, spor yapan kazanır” düsturuyla birçok alanda olduğu gibi spor alanında da başarılı faaliyetlere imza atan Küçükçekmece Belediyesi, yıl boyunca çeşitli müsabakalarda ter döken sporcuları ödüllendirdi. Ödül törenine Küçükçekmece Kaymakamı Orhan Öztürk, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Nedim Hayri Eğin, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Coşku ve eğlenceye sahne olan ödül töreninin sunuculuğunu ünlü spor spikeri Emre Tilev yaptı. Törende, genç ve başarılı sporcuları tebrik eden Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Türk milletinin spor, edebiyat, teknoloji ve hayatın diğer alanlarında var olması ve başarıdan başarıya koşması gerektiğinin altını çizdi. 

Küçükçekmece’de yaşamanın ayrıcalık olduğunu ve gençlerle gururlandığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ise, "Türkiye genç nüfusuyla övünüyor. Bu genç nüfusun yeteneklerinin keşfedildiği bir yapıda büyümesi, yarınların daha aydınlık olması açısından büyük önem taşıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve güzel ahlaklısını severim’ düsturundan hareketle sporun hayatımızdaki yansımalarını görüyoruz. Spor yapan insanların iletişimi çok daha rahat oluyor. Bunun farkını her alanda hissediyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından müsabakalarda Küçük Kızlar, Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorilerinde yarışan okullar ödüllendirildi. Futbol, basketbol, voleybol, satranç, hentbol, masa tenisi, badminton, orienteering, puanlı atletizm, öğretmenler arası turnuvalar, kros yarışları gibi 13 farklı branşta dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere kupa, madalya ve plaketleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Programda ayrıca 2011-2012 eğitim-öğretim yılı Türkiye Şampiyonası’nda 13-14 yaş grubu Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonu olan Halkalı Toplu Konut Lisesi öğrencisi Kerim Yılmaz’a da plaket verildi. Genç sporcu başarısının sırrını antrenmanlara düzenli gitmek olarak açıklarken, hedefinin 2016 Olimpiyatları olduğunu dile getirdi. Törenin ardından kupa ve madalyalarını protokol üyelerinin elinden alan gençler, şampiyonluklarını sahneye çıkıp dans ederek doyasıya kutladı.

 

 

 

 

 

 

 

 Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :