Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.09.2014 - 09:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İBB 5. Meeting Of Allstars Graffiti Festivali Beşiktaş’ta

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB Gençlik Meclisi’nin düzenlediği 5. Meeting Of Allstars Grafiti Festivali Beşiktaş’ta yapıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

BEŞİKTAŞ sanatın ve sanatçının buluştuğu adres oldu.

5’inci “Meeting Of Allstars Graffiti Festivali” Beşiktaş’ta gerçekleştirildi. Graffiti tutkunları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Meclisi ‘nin düzenlediği “Meeting Of Allstars Grafiti Festivali”nde bir araya geldi. Birçok yerli ve yabancı graffiti sanatçısının buluştuğu festival renkli görüntülere sahne oldu. Barbaros Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte graffiti sanatçıları ellerine özel sprey boyalarını alarak, hünerlerini sergiledi.

GENÇLİK VE SANAT ETKİNLİĞİ

Organizasyonu gerçekleştiren İBB Gençlik Meclisi Divan üyelerinden Mustafa Furkan Develioğlu, festivalin genç nesli kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak amacıyla başlattıklarını belirtti. Etkinliğe yurt dışından katılan Roid takma isimli graffiti ustası, “Güzel bir organizasyon. Gençlik için hazırlanmış iyi bir etkinlik. Böyle bir şeyi İstanbul’da görmek dış ülkelerden birisi olarak gayet güzel” dedi.

GELENEKSELLEŞMEYE BAŞLADI

Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda gerçekleştirilen festival de özel olarak hazırlanmış olan duvarlara graffiti atan, Berkem Seçkin ise, “Her geçen gün graffiti Türkiye’de tanınmaya başladı. Festival’de gelenekselleşmeye başladı. Bu yıl 5’incisi düzenleniyor. O yüzden halka kendimizi tanıtma ve kendi kimliğimizi duyurma fırsatımız açısından gayet olumlu Destekliyoruz ve her yıl festivale katılmaya çalışıyoruz” dedi.

Öte yandan, festival boyunca, graffiti ve hiphop kültürü sevenler, izledikleri, Bmx, Skateboard ve break dansları ile gönüllerince eğlendi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :