Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.09.2014 - 09:44
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2013 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Resim Heykel Müzesi’nde düzenlenen törende 2013 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ni sahiplerine takdim etti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

TÜRK kültür ve sanatını yurt dışında başarıyla temsil eden sanatçılara ödülleri verildi.  Kültür ve Turizm Bakanlığı 2013 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ni düzenlediği törenle sahiplerine takdim etti. Resim Heykel Müzesi’nde düzenlenen Kültür Sanat Büyük Ödülleri töreninde, ulusal ve uluslararası platformlarda Türkiye'yi kültür ve sanat alanında başarıyla temsil ettikleri, eğitsel çalışmalar gerçekleştirdikleri, hizmet ve eserlerini gelecek nesillere başarıyla aktardıkları ve kültür sanata gönül birliği içinde hizmet verdikleri gerekçesiyle Müzeyyen Senar, Ahmet Yakupoğlu, Nuri Pakdil ve Cüneyt Arkın ödüle layık görüldü.

Sanatçı ve kültür insanlarının devletlerin medarı iftiharı olduğunu ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Devletlerin istiklal ve ihtişamlarının devamlılığı ancak kültür ve medeniyet adına kalıcı eserler ortaya koymaları halinde mümkündür. Geçmişi binlerce yıl kadar geriye giden medeniyetimizin kadim olarak nitelendirilmesinin en önemli nedeni de budur" dedi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :