Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.09.2016 - 18:56
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Resimleriyle emeklilere örnek öğretmen

1999 yılında ‘Atatütk Köşesi’ yapmakla ressamlığa adım atan emekli eğitimci Tahsin Kaya, ağırlıklı olarak yağlı boya ve akrilik boya çalışmalarıyla emeklilere örnek oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Dr.Hamit Kurt/Güncelposta Gazetesi/İstanbul

Tahsin Kaya,1999 yılı sonunda görev yaptığı okula bir Atatürk Köşesi yapmak üzere  adım attığı resim çalışmalarına  2001 yılı Nisan ayında ilk sergisini açarak devam etti. Kaya, 2003 yılı Mayıs ayında 2. Kişisel Sergisi’ni açarak bu serginin gelirini depremzede bir aileye bağışladı.

EMEKLİLİK ZAMAN GEÇİRMEK DEĞİLDİR

63 Yaşındaki Eğitimci Tahsin Kaya, yaptığı resimlerle hem yeni nesillere örnek oluyor hem de emekliliğin kahvehane köşelerinde zaman geçirmek olmadığını; insanoğlunun hayatın her aşamasında, istediğinde başarılı çalışmalar yapabileceğini gösteriyor.

ISPARTA’DA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Isparta’da resim çalışmalarına devam eden Kaya, ağırlıklı olarak yağlı boya ve akrilik boya çalışması yapmaktadır. Ayrıca ahşap boyama çalışmaları yaptığı gibi son dönemlerde de duvar çalışmalarıda yapmaktadır. Tahsin Kaya, hakkında detaylı bilgiyi http://www.tahsinkaya.com web sitesinde bulabilirsiniz. TAHSİN KAYA'NIN RESİM ÇALIŞMALARI İÇİN TIKLAYINIZ


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :