Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.02.2017 - 23:31
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim Kalın, son kitabı olan ‘Ben, Öteki ve Ötesi'yi’ tanıttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın Danışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Üsküdar Nev Mekan’da ‘Ben, Öteki ve Ötesi’ adlı yeni kitabının imza günü için okurlarıyla buluştu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Haber&foto: Mehmet Dursun/Güncelposta

Üsküdar Belediyesi’ne ait Nev Mekân’ın ev sahipliği yaptığı imza gününe İbrahim Kalın’ın okurları yoğun ilgi gösterdi. Söyleşi havasında geçen imza gününde Kalın, Referandum sürecinde önemli açıklamalrda bulundu.

KALIN: TÜRKİYE ÖZGÜR BİR ÜLKE

Kalın, “Elbette kutuplaşmadan farklı tercihlerde bulunabiliriz. Ama herkesin, başkasının, ötekinin tercihine saygı göstermesine dayanmalı bu. Dolayısıyla halk oylamasında 'Evet' ya da 'Hayır' dendiği zaman herkes kendi tercihini özgür bir şekilde yapacak. Zaten bunun aksi düşünebilinir mi?  Türkiye özgür bir ülke. Aklı ve iradesi olan bireyler gidip bir tercihte bulunacağız. Bu tercihi yaparken gerekçelerimizin neler olduğunu elbette tartışacağız. Şu anda bu tartışma devam ediyor. 'Evet' diyenler neden 'Evet' diyeceklerini anlatıyorlar. 'Hayır' diyenler niye 'Hayır' diyeceklerini anlatıyorlar. Gayet hararetli, renkli, çok boyutlu bir tartışma zaten var. Bu da demokratik tartışma kültürünün doğal bir parçasıdır. Dolayısıyla bu süreci de götürürken birilerin kendini ben kutuplaşmanın hedefi oluyorum gibi algılamasından ziyade yaptığı tercihle ilgili rasyonel argümanlarını ortaya koyması esas olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Söyleşiden sonra “Ben, Öteki ve Ötesi” adlı İbrahim Kalın’ın son kitabının imza töreni ile program son buldu.Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :