Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.01.2012 - 23:36
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kağıthane'de kardeşlik köprüsü

İstanbul'un Kağıthane ilçesi Çağlayan İlköğretim Okulu ile Van'ın Muradiye ilçesindeki Atatürk İlköğretim Okulu arasında kurulan kardeşlik köprüsü kuruldu

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Kağıthane Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün onayı ile Çağlayan İlköğretim Okulu ve Van Muradiye Atatürk İlköğretim Okulu, "Van'da bir arkadaşım var - Van'da bir kardeş okulum var" isimli proje dahilinde kardeş okul oldu. Oluşturulan komisyonda görev alan okul müdürü Hatice Yazlık, sınıf öğretmeni Ayla Yalti ve Muradiye Atatürk İlköğretim Okulu'nda daha önce görev yapmış olan Tuğba Aslan, hediyelerle Muradiye'ye geldi. Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine bot ve kitap hediye edilirken,Tuğba Aslan'ın öğrencileriyle buluşması ise duygusal anların yaşanmasına neden oldu.Ziyaretleri ile ilgili bir açıklama yapan Hatice Yazlık, yaşanan Van Depremi nedeniyle birçok çocuğun evlerinin ve okullarının zarar gördüğünü belirterek, "Evleri ve okulları zarar gören çocuklar giysisiz, kitapsız, kalemsiz, oyuncaksız kalmışlardır. Aynı yaş grubundaki öğrencilerimize eğitim kapsamında yardımlaşma ve dayanışma bilinci kazandırarak onların gelişmiş bir kişiliğe sahip, temel ve insani değerlerle donanmış, iyi bir insan, iyi bir vatandaş olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla bu projeyi gerçekleştirdik.

Çocukları çok seven, güler yüzlü Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç, kardeş okulumuzdaki çocuklarımıza bot göndererek projemize destek verdi. Okulumuz öğrencilerinin harçlıklarıyla okul kütüphanesi için dolaplar ve çevremizdeki kurum ve kuruluşların gönderdiği yardımlarla okulumuzu ziyarete geldik. Aslında öğrencilerimize hediyelerimizi gönderecektik ancak bunu yapmak yerine kendimiz gelip görmeyi ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendirmek istedik. İyi ki geldik, buradaki insanların sıcaklıklarını gördük, daha da mutlu olduk. Kardeş okulumuzun müdürü Zafer Kayakeser, müdür yardımcımız Mustafa Şahin, tüm öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimiz, ev sahibi olarak, güler yüzle, aile sıcaklığı içinde bizleri karşıladı. Bu bizim için daha güzel oldu. Öğrencilerimiz de gelmek istediler ancak bu mümkün olmadı. Öğrenciler eski öğretmenleri Tuğba Aslan'ı görünce de duygulandı" dedi. Muradiye'de olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Hatice Yazlık, "Kardeş okulumuzla paylaşımlarımız bu yardımla kalmayacak. Kaymakamımız A. Akın Varıcıer'in ve Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç'ın değerli destekleri ile Şubat 2012'de yapacağımız 'Babamla Okuyorum - Kızımla Gurur Duyuyorum' isimli kitap okuma projesi ile de birlikte olacağız. Bu projede babalar ve kızlar evde istedikleri zamanda birlikte kitap okuyacak. Proje sonunda okudukları kitapların yazarları ile İstanbul'da buluşacaklar.
Babalar ile çocukları Kağıthane'de akranlarının evlerinde misafir edilecek, İstanbul turu yapılacak ve birlikte tiyatro izlenecektir. Projenin devamında bizim öğrencilerimiz de arkadaşları ile Van'da buluşacak" dedi.
Muradiye Kaymakamı Erol Tanrıkulu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu da misafirleri Atatürk İlköğretim Okulu'nda ziyaret ederek gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.
Kaymakam Tanrıkulu, Atatürk İlköğretim Okulu adına Hatice Yazlık'a plaket verirken, yeni projeye katılacak öğrencilerin yol masraflarının kaymakamlık tarafından karşılanacağını ve böyle bir projenin içinde olmaktan çok mutlu olacaklarını ifade etti.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :