Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.11.2014 - 22:57
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aykurt Nuhoğlu, inşaat firmalarını uyardı

Kadıköy Belediyesi, son yıllarda inşaat faaliyetlerinin en yoğun yaşandığı ilçelerden olması sorumluluğuyla, İnşaat firmalarına konferans verdi

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Konferansta konşan Başkan Aykurt Nuhoğlu " Halkların, yaşayanların, ihtiyaç sahiplerinin, iş yapanların ortak uzlaştığı noktaların tespit edilmesi. Buradaki sorun temelde iş güvenliği, iş sağlığı ve Kadıköy'de yaşayan insanların inşaatlarla ilişkili ciddi sıkıntı ve sorunları var. Çalışma saatleri belirlenmiş bu saatler içerisinde insanların düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışma yapmaları gerekiyor. Son dönemde bir miktar azalmasında rağmen özellikle gece çalışmalarıyla ilgili ciddi sıkıntılar var. Kadıköy'de herkes kuralları ve saatleri biliyor. Bu çalışma saatlerine kesinlikle uyulmasını istiyoruz.

İŞ SAĞLIĞI ÖNCELİKLİ HEDEF OLMALI

İnşaat Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansında; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu'ndan Lütfi Alpsoy, “ 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa Genel Bakış, İdari Cezalar ve Sorumluluklar ”,   İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kurulu Başkanı Ergün Korkmaz "6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa Göre Şantiyelerde ve İnşaat Sektöründe Risklerin Belirlenmesi ile Yasal Zorunluluklar ”, Gemi-Makine Mühendisi, Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nden Memet Gültekin “ 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa Göre Şantiyelerde ve İnşaat Sektöründe Makina v.b. Risklerin Belirlenmesi ile Yasal Zorunluluklar ” konuları yer aldı.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :