Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.07.2015 - 15:29
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurbağalıdere İsyanı'na ses ver, Sayın Topbaş!

Kadıköy’ün 21 mahalle muhtarı Kurbağalıdere ıslah çalışmasının hızla sonlandırılmasını ve Biyolojik Arıtma için çalışmaların biran önce başlamasını İBB’den talep etti

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 Güncelposta-Islah çalışmaları yıllardır bitmeyen ve kangren haline gelen Kurbağlıdere sorunu için Kadıköy’ün muhtarları harekete geçti. 21 mahalle muhtarı hazırladıkları ortak bir dilekçeyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’dan Kurbağalıdere  ıslah çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanmasını istedi.

 “DENİZİN RENGİ KAHVERENİYE DÖNÜŞTÜ”

Kurbağalıdere’nin yarattığı sağlık sorunlarının ifade edildiği dilekçede “Kurbağalıdere’ye akan lağım suyu, dereyi açık bir kanalizasyon haline dönüştürmüştür. Deredeki kirliliğin tüm canlılar ve çevremiz için yarattığı tehlike Tabipler Birliği raporunda açıkça ifade edilmektedir. Derenin ilçe sınırları içerisinde, dizanteri başta olmak üzere, salgın hastalıklara sebep olacağı gerçeği göz ardı edilmemelidir. Arıtmaya gitmeden, direkt olarak denize akıtılan lağım suyu, Marmara Denizi’ni kirletmektedir.  Hatta Kalamış Koyu’ndan Moda Burnu’na kadar denizin rengi son zamanlarda maviden kahverengiye dönüşmüştür” denildi.

TAHLİL SONUÇLARI ALARM VERİYOR

Kadıköy’de 7 ayrı yerden alınan örneklerden elde edilen sonuçlara göre beş bölgede denize girmek son derece tehlikeli.Tahlil sonuçlarına göre sınır değeri azami 200 olması gereken E.Coli Sayımı Moda Deniz Kulübünde 1.200, Fenerbahçe Burnunda 310, Kalamış Marina’da 2.300, Yoğurtçu Parkı Bitiminde ise 25.000 Tahlillerde ayrıca denizde hiç olmaması gereken ve bağırsak enfeksiyonlarına neden olan diğer bakteri grupları da  (Fekal Streptokok)  tespit edildi. 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :