Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.04.2016 - 23:10
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüseyin Yayman, Türkiye’nin sistem sorunu var

Fasl-ı Siyaset’in 94. program konuğu Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Hüseyin Yayman, 'Yeni Türkiye için, yeni bir sistem gerekiyor' dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

 Mehmet Dursun/Güncelposta-Kozyatağı By Otel’de gerçekleşen AK Parti Kadıköy Teşkilatı'nın marka programı Fasl-ı Siyaset’in 94.Programında  "21.Yüzyılda Yeni Türkiye" konusu işlendi. Programın moderatörlüğünü yapan Ak Parti Kadıköy Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı  Av. Mehmet Denizoğlu kısa bir selamla konuşması yaptı. Denizoğlu," Bize her platformda desteklerini esirgemeyen başta Kadıköylülere ve değerli hocamız Doç. Dr. Hüseyin Yayman'a gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı AK Parti Kadıköy Teşkilatı olarak çok teşekkür ederiz" dedi.

25 YILDA BİR ANAYASA DEĞİŞTİRİYORUZ

 “Yeni Türkiye için, yeni bir sistem gerekiyor” diyen Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Hüseyin Yayman, “Anayasa tartışmaları yapıldığında sürekli kullanılan bir metafor var. Bu sisteme dar geliyoruz. Türkiye’nin kazandığı dinamizmin, sosyolojisinin geldiği nokta, özel sermayenin kat ettiği mesafe ve Türkiye’deki devlet-vatandaş ilişkisinin uyumu artık bize bu anayasanın dar geldiğini gösteriyor. Yeni anayasa özgürlükçü, sivil, demokrat, muasır dünyada ne varsa bizde de olan bir anayasa olsun istiyoruz” dedi. Türkiye’de bir sistem krizi olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Yayman, “140 yılda biz 6 defa anayasa değiştirmişiz. Ortalama her 25 yılda bir anayasa değiştiriyoruz, burada bir problem var” diye ekledi.

Kadıköy halkı tarafından ilginin yoğun olduğu programın ardından, kapanış konuşmasını yapan Ak Parti ilçe başkanı Av. İsa Mesih Şahin’in isminin hat yazısıyla kaligrafi edildiği çini tabağı Yayman'a' takdim etmesiyle bir Fasl-ı Siyaset programı sona erdi.

 

Ak Parti Kadıköy Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı  Av. Mehmet Denizoğlu 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :