Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.09.2016 - 01:42
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

15 Temmuz sonrası tam bağımsız ülke olduk

Fasl-ı Siyaset Programı’nın konuğu Dr. Selim Temurci, 'Türkiye 15 Temmuz sonrası artık tam bağımsız bir ülke olmuştur' dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 Mehmet Dursun/Güncelposta Gazetesi/Kadıköy

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen Fasl-ı Siyaset’in 96.program, Kozyatağı BY OTEL’ de gerçekleşti. Programın konuğu ise AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci idi. “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye’nin Darbe Hafızası” konulu toplantının möderatörlüğünü, Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin yaparken programın sunuculuğunu ise Ak Parti Kadıköy Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı  Av. Mehmet Denizoğlu yaptı.

Soru cevap şeklinde geçen konuşmada,15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hep yan yana olan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Sn. Selim Temurci şunları söyledi.

GÖNÜL NÖBETLERİMİZ DEVAM ETMELİ

“Bu topraklarda Abdülhamit neyse Recep Tayyip Erdoğan da 15 Temmuz gecesi o olmuştur. 15 Temmuz Türkiye’de darbe geleneği fiili olarak bitmiştir. Bu herhangi bir ideolojinin ya da partinin değil milletin zaferidir. Türkiye’nin zaferidir. 15 Temmuz Türk siyasi tarihinde yeni bir başlangıçtır. İktidarı ve muhalefeti ile bütün partiler artık yan yanadır. Darbe girişimi sonrası Yenikapı mitingindeki birlik ve beraberlik ruhunu muhafaza etmeliyiz.

BU ZAFER, ŞEHİTLERİMİZİN ZAFERİDİR

Ayrıca bu zafer şehitlerimizin de zaferidir. Yıllardır egemen güçlerin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlar henüz bitmemiştir. O gece milleti birbirine kırdırmak isteyenler amaçlarına ulaşıncaya kadar devam edecekler. Bu yüzden uyanık olacak, teyakkuzda olacağız. Nöbetler bitse de her birimiz gönülden nöbette olmalıyız. O gün yaşananları iliklerimize kadar hissettik ancak bir sorun var ki; o gün ölemedik. Türkiye 15 Temmuz sonrası artık tam bağımsız bir ülke olmuştur.”

Program bitiminde,  Fasl-ı Siyaset Programına teşriflerinden dolayı Başkan Selim Temurci'ye,  özel çinili tabak hediye edildi. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :