Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
31.10.2021 - 04:48
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kalamış Yat Limanı’nın özelleştirilmesine tepki

Kalamış Yat Limanı kamuya terk edilmesini, yani Kadıköy Belediyesi’ne verilmesini isteyen Başkan Odabaş ihaleye tepki gösterdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi’ne ait Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı’nın işletme hakkının 40 yıl süreyle özelleştirilmesi için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda  pazarlık usulüyle ihale yapıldı. İhale, 2 milyar 531 milyon TL ile en yüksek teklifi veren Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri Anonim Şirketi'nde kaldı.

 

BURASI KADIKÖYLÜNÜN MALI

 

İhalenin ardından Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, şunları söyledi: "Biz, Özelleştirme İdaresi’nin marina ile ilgili yaptığı her şeye karşıydık. Yapılan imar planı değişikliğine karşıydık, buranın özelleştirilmesine karşıydık. Çünkü buranın kamuya terk edilmesini, yani Kadıköy Belediyesi’ne verilmesini istiyorduk. Gerekçemiz de şuydu: Burayı 1984 yılında Kadıköylülerin parasını harcayarak biz inşa ettik.

 

ODABAŞI MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

 

Buranın tekrar Kadıköy Belediyesi’ne iadesini istemiştik ama ne yazık ki ne iademiz kabul gördü ne de bu özelleştirme uygulaması iptal edildi. “2-3 yıl önce yapılan ihaledeki rakamın dolar karşılığı 664 milyondu. Bugün son verilen teklif, 2 milyar 531 milyon TL, kaba bir hesapla 300 milyon dolara geliyor. Kadıköy Belediyesi ihale dışı bırakıldı. Şeffaflığa aykırı davranıldı, bizim teklif vermemiz engellendi. Bu ihaleyi yaptılar ama ne yapacaklarını halen bilmiyoruz. Burayı biz betona, ranta teslim etmeyeceğiz ve buraya kimsenin çökmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu mücadele bitmedi; olanca hızıyla, bütün gücümüzle devam edecek.”


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :