Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.01.2020 - 18:58
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bilim kadını olmak istiyordum, ama ...

Kadıköy Atatürk Fen Lisesi’nde Kariyer Günleri kapsamında öğrencilerle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, ‘İdeallerinizden vazgeçmeyin’ dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Kariyer Günleri kapsamında Kadıköy Atatürk Fen Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya, eğitim tecrübelerini gençlerle paylaştı. TÜBİTAK  Olimpiyatlarında dereceye giren Fen Lisesi öğrencileri ile bir süre sohbet ettikten sonra, Okulun Konferans salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Hayatta hiçbir şeyin şansa bağlı olmadığını söyleyen Kaya, düzenli çalışmanın önemine vurgu yaptı. Hayatta hiçbir zorluk karşısında asla pes etmemeleri tavsiyesinde bulunan Kaya, Türkiye’de artık herkesin özgürce istediği kıyafet ve istediği okula gidebildiğini söyledi. Başörtülü olduğu için ilk etapta Tıp Fakültesini okuyamadığını belirten Kaya şunları söyledi

 

HAYALİM BİLİM KADINI OLMAKTI

 

Anne babalarında sizin gibi akıllı çocuklara saygı göstermesi çok önemli.  İnsan hayal ettiği ve istediği alanda olursa, daha mutlu ve huzurlu oluyor. Daha fazla topluma hizmet sunabiliyor. Türkiye’nin en  zeki çocuklarının karşısındayım. Bu da beni çok heyecanlandırıyor.  Bu ülkenin gençleri daha güçlü bir Türkiye’de yaşasın diye çalışıyoruz. Bütün bu eğitimin yanında kendimi siyasette buldum. Hep bilim kadını olmak isterken kendimi siyasette buldum. Ama onun koşulları farklı şeylere yönlendirdi. Dediğim gibi, başörtülü veya başı açık ayırımı vardı. Ama şükürler olsun, bugün herkes bir arada kardeş olarak bir arada eğitim görebiliyor.

Şunu unutmayın hangi mesleği seçerseniz seçin, mesleğinizde en iyi olmaya çalışın. Zaten sizlerin bugün burada bulunmanız bunun göstergesidir. Asla pes etmeyin. Coğrafik olarak çok zor bir bölgede yaşıyoruz. O yüzden çok çalışmamız lazım. Sizler Türkiye’nin geleceğisiniz”

 

Öğrencilerle öğle yemeği yiyen Fatma Betül Sayan Kaya, TÜBİTAK Olimpiyatlarında dereceye giren gençlerle de bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :