Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.07.2014 - 16:02
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Altınok Öz yerel basınla mahkemelik

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz yerel basınla mahkemelik oldu. Bir gazete sahibi, Başkan Altınok Öz hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

KARTAL Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Kartal’da yayın yapan İlk Haber Gazetesi Sahibi Arslan Ariç, Başkan Öz hakkında tazminat davası açtı.

Yerel Haber gazetesine göre, Başkan Altınok Öz’ün düzenlediği basın toplantısında ilçedeki İlk Haber Gazetesi Sahibi Arslan Ariç hakkında söylediği iddia edilen, “Ulan, Dangalak, Köpek ve Tetikçi” gibi sözler 100 bin liralık manevi tazminat davasına neden oldu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İlk Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Arslan Ariç, kendisinin davet edilmediği basın toplantısında hakkında ağır hakaretlerde bulunan CHP’li Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.  Ariç, belediye başkanı Öz hakkında 100 milyar liralık manevi tazminat davası da açtı. Ayrıca ilçede yayın yapan bazı yerel gazeteler de konuyu kınayan ortak bir bildiri yayımlayarak Başkan Öz’ü kınadılar.

İddialara göre, bir inşaatın ruhsat işlemi sırasında Kartal Belediyesi şirketine para bağışı yapıldı. İlk Haber gazetesi, konuya ilişkin e-mail ile bilgi istemine Kartal Belediyesi’nden yanıt gelmeyince konuyu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yine e-mail ile aksettirdi.

Bunun üzerine yerel basınla bir toplantı düzenleyen Başkan Öz, konu muhatabı Gazeteci Ariç’in davet edilmediği için bulunmadığı toplantıda, kendisine hakaret etti.

100.000 TL’LİK TAZMİNAT DAVASI

Kendisine hakaret edildiğini öne süren İlk Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Arslan Ariç’in Avukatı Fatih Çetinkaya, 100.000 Tl’lik manevi tazminat başvurusunda özetle şunları dedi:

 “Davalı Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz tarafından basın yoluyla yapılan hakaretler nedeniyle, müvekkilimin yaşadığı manevi ızdırabın bir nebzede olsa dinmesi için ve örnek teşkil ederek bir daha bu hakaretlerin yapılmasının önüne geçilmesi 100.000 TL manevi tazminatın davalıdan, dava tarihinden itibaren yasal faiziyle tahsili müvekkilime ödenmesine, yargılama giderleri ve vekalet ücreti davalı üzerinde bırakılarak karar verilmesini arz ve talep ederiz.”

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :