Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.07.2014 - 11:54
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kartal Çalıştayı ne zaman yapıldı?

Kartal Belediyesi ve Uluslararası Günümüz Sanatçıları Modern İfade Proje Grubu tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Kültür ve sanat Çalıştayı’ına yerli ve yabancı sanatçılar katıldı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

KARTAL ’da Kültür ve Sanat Çalıştayı’nda sanatsal deneyimler paylaşıldı.

Kartal Belediyesi ve Uluslararası Günümüz Sanatçıları Modern İfade Proje Grubu (İnternational Contemporary Artists and Modern Expression Project Group) tarafından düzenlenen “Kartal Belediyesi 4’üncü Uluslararası Kültür, Sanat ve Etkileşim Sempozyumu” Çalıştayı’na, yerli ve yabancı birçok sanatçı katıldı.

9-19 Temmuz tarihleri arasında Kartal’da düzenlenen sempozyum kapsamında Akdeniz uygarlıkları ve kültürlerarası etkileşim iletişimi konusunun ele alındığı “Sanat, Kültür ve Etkileşim”, “Sanat ve İletişim”, “Sanat ve Yaratıcılık”, “Yeni Eğilimler Süreci” temaları üzerine Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde panel düzenlendi.

Panele Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars ile yurt içi ve yurt dışından gelen sanatçılar ve Kartallı sanatsever katıldı.

ÜLKELER ARASINDA KÖPRÜ

Farklı ülkelerden gelen sanatçıları bir araya getiren panellerde ulusal ve uluslararası akademisyen ve sanatçılar, araştırmacı ve düşünürler, geleneksel ustalar ve öğrenciler bir araya gelerek, gelenek ve yenilik kavramlarını tartışmaya açtı.

Türkiye- Sırbistan- Fas- Hindistan- Kıbrıs- Bahreyn- Romanya- Şili- İtalya- Slovenya- Almanya- Fransa- Gürcistan- Litvanya- Suriye- Arnavutluk- Hindistan- Mısır- Bosna Hersek olmak üzere 18 ülkeden 25 sanatçı ve akademisyenin davet edildiği sempozyum kapsamında gerçekleştirilen panel yedi oturumda yapıldı.

Atık Materyalleri Kalıcı Sanata Dönüştürme Projesi” kapsamında eserler üreten sanatçılar; ortaya koydukları eserler hakkında bilgi verdi. Sanatı daha çok geliştirmek ve insanlara sanatı aşılamak için yapılması gerekenlerden bahsedildi. Panelin sonunda konuşmacılara katılım sertifikası takdim edildi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :