Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.09.2018 - 22:08
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir Kimdir?

2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Abdullah Demir, İstanbul Anadolu Yakası İlçesi olan Kartal’a Kaymakam olarak atandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Peki, Abdullah Demir kimdir? Abdullah Demir nereli? İşte Kartal Kaymakamı Abdullah Demir hakkında bilgiler.

Abdullah Demir, Bursa Orhaneli’nde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.  Abdullah Demir, 1993 yılında stajını tamamlayarak Bursa Barosunda avukat oldu. Aynı yıl girdiği kaymakamlık sınavını kazanıp Kütahya’da kaymakamlık stajını tamamlayarak Kırşehir Çiçekdağı Kaymakamı olarak atanan Abdullah Demir, askerlik sonrası sırasıyla Kastamonu, Tunceli, Denizli, Sivas, Sakarya illerimizde kaymakam olarak çalıştı.

Abdullah Demir, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde uzman yardımcısı ve avukat alımlarında sınav komisyonu üyeliklerinde bulundu. 2016 yılı Aralık ayında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.  Demir, 7 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Türk İdareciler Derneği kongresinde Dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Abdullah Demir evli, iki çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :