Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.01.2019 - 19:58
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ebubekir Taşyürek Kartal’ı kazanabilir mi?

2009 ve 2014 Yerel Seçimlerde Kartal’da az farkla kaybeden AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimlerine tecrübeli ve Kartal’da sevilen, halkta karşılığı olan Ebubekir Taşyürek’i aday gösterdi. Peki Taşyürek Kartal’ı Kazanabilir mi?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

AK Parti, Kartal’ı 2004 yerel seçimlerinde Arif Dağlar ile kazandı. 2009 ve 2014 seçimlerinde az farkla kaybetti. Neden mi? Çünkü gerek 2009 gerek 2014 Yerel Seçimlerinde doğru aday tespiti yapamadı. 2009’da Arif Dağlar ile devam etmeliydi. 2014 yılında da Temurhan Yıldız yerine Ebubekir Taşyürek’i aday göstermeliydi.

Ekonomik daralma ve parti popülaritesinin düşüşe geçtiği bu dönemde Ebubekir Taşyürek’i aday göstermek geç kalınmış bir karar olarak görüyorum. Partinin her kademesinde görev almış, teşkilatçı misyonu ve sokağın nabzını yakından takip eden Ebubekir Taşyürek’i AK Parti, daha önce değerlendirmeliydi.

 

Dışardan gözlemdiğim kadarıyla Taşyürek gecesini gündüzünü Kartal’ı kazanmak için veriyor; vermelide. Kartal’da seviliyor, sayılıyor ve halk tarafından takdir de topluyor. Ama ifade ettiğim gibi ekonomik daralma ve parti popülaritesinin düşüşü işini zorlaştırıyor.

 

Siyasetin 24 saatinin uzun bir süre olduğunu varsayarsak, 31 Mart’a daha çok zaman var. CHP’nin adayı daha belli değil; şayet belli olsaydı da fark etmezdi. Çünkü Sayın Erdoğan’ın gelecek anket sonuçlarına göre yapacağı hamleleri olacaktır. Kısacası bu dönem yerel seçimler, genel seçimler havasında geçecektir. Kartal’ı veya İstanbul’u adaylar değil; ancak Erdoğan’nın stratejisi kazandırabilir.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :