Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.05.2012 - 17:43
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

4. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri sahiplerini buldu

Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri, Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri, Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Valiler, belediye başkanları, milletvekilleri, bürokratlar, akademisyenler ve basın mensuplarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 400 davetlinin katıldığı törenin sunuculuğunu televizyoncu Ayşenur Yazıcı yaptı.

 Bu yıl dördüncüsü düzenlenen törende, yerel yönetimlerin özgün projelerine yer verildi. Toplam 9 kategori ve 6 kulvarda yarışan projeleri,  jüri başkanlığını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevat Geray’ın yaptığı; Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Erdoğan Bilenser, AB Katılımcı Stratejik Planlama Projesi Ekip Lideri Sadun Emrealp, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zekai Görgülü, Dünya İnsan Yerleşimleri Derneği EKISTICKS Başkanı Prof. Dr. Ruşen Keleş, AREL Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Tapan ve İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Handan Türkoğlu’nun aralarında bulunduğu değerlendirme kurulu üyeleri seçti.

Kurul tarafından titiz bir değerlendirmeyle,  bu yıl verilmesi planlanan 54 ödülden sadece 28'i ödüle lâyık proje olarak belirlendi. Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, katılımcı yönetim kategorisinde “Yerelden Kurumsala, Kurumsaldan Yerele Projesi” ile Yılın Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı Ödülü’ne layık görüldü. 2011 yılının en iyi vali ve belediye başkanları ödüllendirilirken, sanatçı İnci Çayırlı’nın yönettiği vali ve belediye başkanlarından oluşan özel koro, seslendirdiği altı eserle geceye renk kattı.


 
Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :