Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.12.2017 - 00:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Döneci Ahmet Usta, Lezzetinin Sırrını Açıkladı

Çekmeköy, Sancaktepe ve Ümraniye ilçelerine dönerin en lezziz şekli sunan Dönerci Ahmet Usta, lezzetinin sırrını gazetemize açıkladı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/İstanbul

 

Dönerci Ahmet Usta’nın ortaklarından Ahmet Öner, gazetemize verdiği demeçte, Dönerci Ahmet Usta’nın döneri neden bu kadar lezzetli olduğunu sırrını açıkladı.

 

Dönerci Ahmet Usta nın hikâyesini dinlemeden önce sizi kısaca bir tanıyabilir miyiz?

 

Adım A.Ahmet Öner  babam dan dolayı Ahmet adını kullanıyorum. 1986 Bingöl Kiğı doğumluyum. 1998 yılında her Anadolu çocuğu gibi bir hikaye yazmak için İstanbul’a geldim. Herkes gibi benim de umudum ve iddiam vardı. Tam  20 yıldır durmadan usanmadan  bu sektördeyim. 2011 yılında dört ortak dönerci Dönerci Ahmet Usta’yı kurduk. İstanbul sevdamız artık hizmet etmek. Çekmeköy’de yedinci yılımızı dolduruyoruz.

 

KALİTE VE LEZZETİ BİR BÜTÜN SUNUYORUZ

 

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Çekmeköy’de dönerci denilince insanların aklına Dönerci Ahmet Usta geliyor. Neden biliyor musunuz; çünkü biz bu işin mutfağından geliyoruz. Başka işimiz yok, büyüzden iddialıyız. Sokakta nerede iyi ve kaliteli döner yerim diye buralarda bir soru sorsanız mutlaka iki kişiden biri size Dönerci Ahmet Usta’yı tarif eder. Çünkü biz her hangi dönerci değil Dönerci Ahmet Ustayız. Tarzımızla, müşteriye tavrımızla, babadan esnaflığımızla hizmet ediyoruz. Bu yüzden gönül rahatlığıyla herkesi bekliyoruz.

 

Kapasitesi kaç kişi?

 

Aynı anda 300 kişiyi ağırlayabiliyoruz. Buna yetecek altyapı ve personelimiz var. Ayrıca dışarıya servisimiz 10 kuryemiz ile sabah saat:11’den gece 23’e kadar devam ediyor. Bazen Şile’ye kadar sipariş götürdüğümüz oluyor. Mühim olan memnuniyet bizim için.

 

LEZZETİMİZİN SIRRI: ETLERİMİZ KIYMA OLMAMASIDIR

 

Dönerci Ahmet Usta’nın dönerinin lezzeti hakkında birkaç cümle söyleyebilir misiniz?

 

Tabi özel bir tarifiniz var ama diğer taraftan lezzetimizin sırrı etlerimizin kıyma olmaması ve kesilen hayvanın genç olması. Kendi seçtiğimiz besili hayvanı, İslami usullere uygun olarak veteriner ve gıda hekimlerimiz eşliğinde kesim yapıyoruz. Hazır dönere sonuna kadar karşıyız. Yani kısaca saygı değer müşterilerimize temiz ve kaliteli et yedirmek için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz; yapmayada büyük bir zevkle devam edeceğiz.

 

Çekmeköy’e mi ağırlıklı hizmet veriyorsunuz?

 

Çekmeköy, Sancaktepe ve Ümraniye ağırlıklı tabi, ayrıca İMES, KADOSAN, Yenidoğan ve Sultanbeyli’ye kadar bütün bölgeye servisimiz de var.

 

Eklemek istediğiniz son bir şey var mı?

 

Biz kestiğimiz hayvanın nerde nasıl yetiştiğinden,  özelikle Afyon’da kekik yiyerek dağlarda serbest beslenmiş özeliğine kadar çok  şeye dikkat ediyoruz. Bu bizim işimiz titizlik yaşam tarzımız. Bu yüzden tüm dostlardan, gurmelerden ve et yemeyi çok seven herkesten, bir gün restoranımıza gelip dönerimizden mutlaka tatmalarını tavsiye ediyorum.

 

İletişim

 


Meclis Mahallesi Teraziler caddesi No : 3/A 

Sancaktepe / İSTANBUL

 

0216 622 71 20

www.donerciahmetusta.com


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :