Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.08.2018 - 21:53
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Salacak'ta serpme kahvaltının adresi: Yakamoz Cafe

Yakamoz Kız Kulesi Cafe&Restaurant'ta serpme kahvaltı, yerli ve dünya mutfağının enfes lezzetlerini bir arada bulacağınız gibi Kız Kulesi’ni de doyasıya seyretmenin keyfini yaşatıyor

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta Gazetesi/Üsküdar

Özgün konseptiyle göze, menüleriyle damaklara hoş gelen Salacak Yakamoz, dünyanın en güzel manzaralarından biri sayılan Kız Kulesi’ni de doyasıya seyretmenin keyfini yaşatıyor. Mekanın işletmecisi genç olmasına rağmen başarılı bir isim: Soner Kaya. Güncel Posta olarak Üsküdar’ın yeni lezzetini kendisinin ağzından dinledik.

Soner Bey Yakamoz Cafe&Restarant olarak iki şubeniz mi var?

Evet. Yakamoz Cafe olarak iki şubemiz var. Üsküdar ve Kuleli sınırları içerisinde olmak üzere. Ayrıca ve Beylerbeyinde’de Çeşmidil Cafe olarak bir mekânımız daha bulunmakta.

Yakamoz Kız Kulesi Cafe hakkında bize biraz bilgi verir misiniz?

Yakamoz Kız Kulesi 2018 yılının şubat ayında hizmete açıldı. Bizden önceki işletmelerin dışında farklı bir konsept yaratmak istedik. Anadolu Yakası sahil şeridinde olmayan bir konsept ile açıldık. Üsküdar’da cafe olarak birçok mekân işletme var ama bizim kadar kaliteli ve güler yüzlü hizmet veren bir mekân yok. Kaliteyi ön plan da tutuyoruz. Bu bizim adeta misyonumuz olmuş durumda.

Nedir farklı konseptiniz?

Cafe, Nargile ve Kahvaltı olarak bir üçlü yaratmak istedik. Avrupa Yakası’nda var bu şekilde işletme ama İstanbul Anadolu Yakası’nda rahatça söyleyebilirim ki yok. Bizim buradaki amacımız bu üçlü ile birlikte iyi ürün, iyi hizmet ve iyi servis.

Serpme kahvaltınız var galiba? Ama açık büfe var mı?

Yakamoz Kız Kulesi şubemizde serpme kahvaltı var ama Kuleli Yakamoz şubemizde açık büfe kahvaltı hizmetimiz var. Beylerbeyi Çeşmidil Cafe’de ise hafta sonu açık büfe hizmeti veriyoruz.

Yemek çeşitleri olarak neleriniz var?

Dünya mutfağı ağırlıklı yemeklerimiz var. Et ve tavuk çeşitlerimiz var. Kendi spesiyal çeşitlerimiz mevcut. Bunların haricinde ise tatlı ve çeşitli aperatiflerimiz var.

Gözlemlediğimiz kadarıyla kısa sürede önemli bir müşteri kitlesi oluşturmuşsunuz. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Dille pelesenk bir sloganımız yok fakat. Vizyon ve misyon olarak şunu tercih ediyoruz. Kaliteli ve aklınızda hiçbir soru işareti olmaksızın hizmet almak için. Güvenilir bir mekân olduğumuz için bizleri tercih edebilirler. Biz hizmet ve gıda sektöründe yeni değiliz. Yirmi yıllık bir tecrübe ve birikimimiz var. Bunu bilen müşterilerimiz çoğunlukta. Ama bizim mekânlarımıza gelen yeni müdavimlerimiz içleri rahat ve güzel manzara eşliğinde hoşça vakit geçirmek istiyorlarsa Yakamoz Cafe’ye gelmelerini tavsiye ediyorum.

Yakamoz Kız Kulesi’nde  konum itibari ile tarihi yarımada, Galata Kulesi, Kız Kulesi ve İstanbul Boğazı’nı aynı anda görebilme imkânı bulunmakta. Müşterileriniz burada kahvaltı mı yapıyorlar yoksa manzarayı mı izliyorlar?

İki şeyi aynı anda yapıyorlar. Kahvaltıya gelenler saatlerce oturuyorlar. Genel olarak tarihi yarımadayı ve Kız Kulesi’ne bakarak manzaranın tadını çıkarıyorlar. Biz Yakamoz Cafe olarak hem göze hem damağa hitap ediyoruz.

Hizmet saatleriniz nelerdir?

Sabah saat sekizde başlıyoruz ve gece saat iki ye kadar devam ediyoruz.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :