Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.03.2012 - 23:01
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zurna dürüm kebaba rakip oldu

Zurna Dürüm nasıl yapılır? Zurna Dürüm adresi nasıl bulabilirim? Kadıköy’de Zurna Dürüm’ü nerde yiyebilirim? Tüm bu soruların cevabı…

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Zurna, enstrüman olarak bilinse de şimdilerde ise Kebaba rakip  Zurna Dürüm olarak farklı lezzet severlerin damak tadına hitap ediyor.  Kadıköy’de uzun zamandır hizmet veren Has Büfe, Zurna Dürüm ile ün salmaya başladı bile.  Zurna Dürüm’ün isim babası Antakyalı Erdal Usta, uzun ince lavaş ekmeğe tavuk döneri ve çeşitli baharat ve soslarla ile karıştırarak iştah kabartan muhteşem bir lezzeti Kadıköylüye sunuyor.

Çeşitli baharatlar karıştırılarak yapılan lavaş Zurna Dürüm kısa zamanda İstanbul’da sevildi. Kadıköy Has Büfe Sahibi Erdal Usta, “Zurna Dürüm’ü Kadıköylü  sevdi, sevdikçe yaydı, yaydıkça büyüdük. Hatta taklitçilerimiz bile çıktı. Bu tadı seven dostlarımız gerçek lezzet dururken, taklitçilerimizi tercih etmediler. Ünlü ünsüz herkesin uğrak yeri olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Özellikle bu tadı keşfederek Güncelposta Gazetesi’nde yayınlayan Sayın Hamit Kurt’a minnettarım. Bu lezzeti herkesin tatması için her gün daha iyi bir hizmet politikası geliştiriyoruz” açıklamasında bulundu.

İletişim: 0216 414 25 00

 

 

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :