Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.05.2012 - 21:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balkan Mutfağı'nın birbirinden nefis tatları Sandzak'ta

Balkan mutfağının vazgeçilmezleri deyince, akla hangi biri gelmez ki, Boşnak mantısı, böreği, turşusu, kuru fasülyesi, kalburabastısı, kuru eti…

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 Sandzak Balkan Mutfağı canınız hangisini isterse, sizi kalite anlayışından taviz vermeden onunla buluşturuyor. Sandzak, Avrupa Yakası’ndaki ilk şubesini kaliteli ve hijyenik mutfak anlayışından yola çıkarak, Sapphire Alışveriş Merkezi’nde açtı.

 Balkanlar'da yaşayan Türkler'den bahsedecek olursak, bu Türkler'in sofra alışkanlıklarının bize ne kadar çok benzediğini söylemeden geçemeyiz elbette.  Sandzak, Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki şubeleriyle Balkan Mutfağını,  Türkiye’ye taşımış durumda. İşte bu mutfak size öyle bir menü sunuyor ki, her biri adeta birer gizli lezzet. Başta Boşnak böreği, olmak üzere Boşnak mantısının ve Balkan köftesinin tadına doyum olmuyor. Yolunuz Sapphire’e düşerse, “Sandzak” a gitmemek olmaz. Sandzak’ın güleryüzlü personeli sizi en iyi şekilde ağırlıyor ve masadan mutlu kalkıyorsunuz.

 ANNELERİNDEN KIZLARINA MİRAS

 Özellikle Boşnak böreği. Boşnaklarca dillendirilen adıyla meşhur Pita..

Basit gibi görünse de, el mahareti ister. Kız yetiştiren annelerin miras gibi kızlarına öğrettiği bir börektir. Bu böreğin harcında geleneksel olarak ıspanak veya pırasa kullanılır. Kol böreği şeklinde sarılıp ortadan tepsinin sonuna doğru daire şeklinde sarılarak hazırlanır. Buna karşılık patatesli, lor peynirli veya kabaklı iç harcıyla da yapılır. Balkan sofralarının vazgeçilmezi, ziyafetlerinize özel bir tat.

 UYGUN FİYATLAR VE KALİTE BİRARADA

 4. Levent Sapphire AVM’de bulunan Sandzak Restaurant Balkan mutfağının tüm gözde yemeklerini müşterilerinin hizmetine sunuyor. Sandzak Restaurant işletmecisi Rıfat Sancak amaçlarının öncelikle Balkan yemeklerini tanıtmak olduğunu söyleyerek, “1974 yılından beri bu işle uğraşıyoruz. Ülkemizin mutfak kültürüne katkıda bulunmak için de yıllardır çalışıyoruz. Balkan yemeklerinin kendine has yapılışı ve tadı var. Köftesinden böreğine, çorbasından kuru etine ve tatlısına kadar tüm ürünlerimiz Balkan mutfağına ait. Restaurantımıza ilk defa gelen müşterilerimizin yemek sonrası memnuniyetlerini defalarca söylemeleri bizi çok mutlu ediyor. Kaliteden ve hijyenden ödün vermeden çalışıyoruz. Fiyatlarımız da gayet uygun.” diye konuştu.

Rıfat Sancak, müşterilerine özellikle Balkan köftesi, Boşnak böreği, kuru eti ve Soka(Balkan turşusu) önerdiğini söyleyerek “Kısa bir süre sonra paket servis çalışmalarımıza başlayacağız. İş yoğunluğundan gelemeyenler Balkan yemeklerini de tatmış olacaklar” dedi.

SANDZAK’IN GÖZDE YEMEKLERİ VE FİYAT LİSTESİ

 Mantiye/bosnion  ravioli/Boşnak mantısı : 8 TL

Burek / patty With Spinach/ ıspanaklı kol böreği :7 TL

Pleskavica Special/balkan meatballs /balkan köftesi: 13TL

Cevapcic /meatballs/köfte:10 Tl

Peçeyne/lamp-veal in tandori/kuzu/dana tandır : 14 TL

Soka /balkan pickle/balkan turşusu:7 TL

Pirşuta /dry meat /kuruet: 10TL

Dudove /kalbura bastı : 5 TL

 

 SANDZAK Restaurant

 Adres: Sapphire AVM- B-3  Emniyet Evleri Mah. Eski Büyükdere Cad.

            No: 1/1 4. Levent/İSTANBUL

 Telefon: 0.212 268 80 48

 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :