Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.11.2013 - 18:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın trafik sorununa formülü

İstanbul’un yıllardır en büyük sorunu olan trafik yoğunluğuna çözüm için yapılan çalışmaları anlatan İBB Başkanı Kadir Topbaş, yakında İstanbullu bireysel araç kullanma ihtiyacı duymayacak dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş "Biz dedik ki; öyle bir çalışma yapalım ki bu şehirde yaşayanlar gelecekte bir noktadan diğerine giderken ulaşım ve erişim noktasında problem yaşamasın. Bununla ilgili ulaşım master planlarımızı hazırladık. Deniz, raylı sistemler, lastik tekerlekli sistemleri birbirine entegre etmek suretiyle yoğunlaştırırsak artık İstanbullu bireysel araç kullanma ihtiyacı duymaz" dedi.

Maltepe sahilinde düzenlenen '100 Yeni Otobüs Hizmete Alım Töreni'ne katılan Başkan Topbaş,  İstanbul'un bir şehir özelliği taşımadığını adeta bir ülke özelliği taşıdığını, Türkiye'de ve dünyada model teşkil eden çalışmalara imza attıklarını söyledi.

AĞIRLIKLI BÖLÜMÜNÜ ULAŞIMA VERDİK

Dünya Belediyeler Birliği Teşkilatı'nın da ulaşım meselesinin devamlı olarak çözüm arayışları içinde olduğunu ifade eden Topbaş, "Biz bütün proje çalışmalarımızın ağırlıklı bölümünü ulaşıma verdik. Biz dedik ki; öyle bir çalışma yapalım ki bu şehirde yaşayanlar gelecekte bir noktada diğerine giderken ulaşım ve erişim noktasında problem yaşamasınlar. Bununla ilgili ulaşım master planlarımızı hazırladık. Deniz, raylı sistemler, lastik tekerlekli sistemleri birbirine entegre etmek suretiyle yoğunlaştırırsak artık İstanbullu bireysel araç kullanma ihtiyacı duymaz" ifadelerini kullandı.

TAKSİM'E 40 DAKİKADA GİDECEK

Konuşmasında "İstanbul'un ulaşım problemini biz çözeriz" diyen Topbaş konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "İstanbul'da metro ağırlıklı bir bilgilendirme yaptık. İstedik ki İstanbullular geleceği görsünler ve yerleşimlerini buna göre tercih etsinler. 2019'a kadar yapacağımız metro hatlarını tanıttık. 2016 yılında günde 7 milyon insanın metro kullanabileceğini 2019'a gelince de 11 milyon kapasiteye çıkacağımızı söyledik. 2019'a kadar 400 kilometre metro ağırlıklı raylı sistem dedik, inşallah 400'ün üzerini geçeceğiz. Şu anda Maltepe'de 7 istasyon metro hattımız var. Marmaray tamamen bittiğinde her tarafa ulaşım imkanınız olacak. Maltepeliler buradan 40 dakikaya Taksim'e gidecek."

Bülen Arınç'tan Erdoğan'a sitem TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :