Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.11.2013 - 10:00
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadem Ekşi Başbakan Erdoğan’ın tanıtım gezisindeydi

AK Parti Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Kadem Ekşi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı’ndaki yurt dışı tanıtım gezisinde önemli konularda bilgi imkanı buldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

AK Parti Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Kadem Ekşi, iş dünyasının önemli sivil kuruluşlarından MÜDİAD, İTO ve GİV üyelikleri dolayısıyla katıldığı; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığı’nda gerçekleştirilen siyaset ve iş dünyasının önde gelen 190 temsilcisi ile basın sektörünün önemli isimlerinin de katılımıyla gerçekleştirilen iş gezisinde yer aldı. 


5-9 Kasım 2013 tarihleri arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) organize ettiği dört günlük Finlandiya, İsveç ve Polonya gezisinde Türkiye’nin büyüyen ve kalkınan ekonomisi ile yeni iş birliği görüşmelerinin masaya yatırıldığı forumlar ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilirken, genel anlamda da yeni girişim fırsatları ele alındı.

Türkiye’nin en gözde şirketlerinin katılım sağladığı iş gezisinde, Ericsson, Angry Birds oyununu geliştiren Rovio, ETT ve daha bir çok dünya çapında şirkete teknik gezilerin de düzenlendiği 4 günlük iş gezisinde, bilişim, kentsel dönüşüm, enerji ve çevre olmak üzere birçok konuda değerlendirmelerde bulunuldu.

Başbakan Erdoğan, bakanlar, bürokratlar ve önde gelen iş adamlarının katılımıyla gerçekleştirilen iş gezisi hakkında izlenimlerini dile getiren Ekşi; “TOBB, DEİK ve TİM öncülüğünde gerçekleştirilen bu gezi kapsamında iş dünyası temsilcileri olarak yurtiçi ve yurt dışımdaki paydaşlarımızla bir araya gelme imkanı bulduk.

Böylelikle ülkemiz adına yeni iş birlikleri ve fırsatlarını gerçekleştirmenin gururunu da hep beraber yaşamış olduk. Bu gezide aynı zamanda yarına umutla bakan, bölgesinde lider bir Türkiye’nin tıkanan damarlarının nasıl açıldığına da şahitlik etmiş olduk. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen bu önemli gezi, Türkiye’nin gücünü, birikimi ve zenginliğini herkese göstermiş oldu.” dedi.

Günlük Gazete Manşetleri TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :