Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.02.2014 - 10:23
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin’e Başıbüyük’te büyük sevgi

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, 3 park ve bir sağlık ocağı açılışını gerçekleştirmek için gittiği Başıbüyük Mahallesi’nde halk tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MALTEPE Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, toplu açılışlarda vatandaşlarla bir araya geldiği Başıbüyük Mahallesi’nde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Üç adet park ve bir aile sağlığı merkezinin açılışını gerçekleştiren Başkan Zengin, tek yürek olduğu kalabalığa, yerinde kentsel dönüşüm projesini hep birlikte hayata geçireceklerini, bunun için de yakın bir tarihte bilgilendirme ofisi açacaklarının müjdesini verdi.

HER ŞEY VATANDAŞIN HUZURU İÇİN

Mahalle bazında yapılan açılışlara bir yenisi daha eklendi. Başıbüyük Mahallesi’nde üç park ve bir aile sağlığı merkezi açılışını gerçekleştiren Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, yaptığı konuşmada Başıbüyük halkına teşekkür etti.

İdeolojileri ne olursa olsun, hiçbir ayrım gözetmeksizin Maltepe’nin her noktasına eşit hizmet etmek prensibinden hiçbir zaman vazgeçmediğini vurguladı. Kalabalığın alkışları eşliğinde konuşan Başkan Zengin, “Burada yıllardır, vatandaşlarımız huzurlu ve rahat olsunlar diye uğraşıyoruz. Ama önceliğimiz her zaman çocuklardır. Bulduğumuz her boş alanı parka dönüştürmeye devam ediyoruz.” dedi.

SAĞLIKLI MEKANLAR KAZANDIRMAK

Yerinde kentsel dönüşümü en sağlıklı şekilde gerçekleştirmek istediğini yineleyen Maltepe Belediye Başkanı Zengin, “Hepimizin temel isteği ve en büyük rüyam, Başıbüyük’e sağlıklı mekanlar kazandırmak. Sizler olmadan karar vermeyeceğiz. Birlikte başaracağız. Yeni bir aile sağlığı merkezi yaptık. Eski sağlık ocağının yerine de bilgilendirme ofisi açacağız. Vatandaşlarımız on üç katlı binalar istemiyor. Onun yerine dört katlı binalar olsun istiyoruz. Önemli olan haklı olduğumuzu TOKİ’ye ve devlete anlatmak. Evleriniz yıkılmayacak, tapularınızı vereceğiz.

Yerinde kentsel dönüşüm için Büyükşehir Belediyesi’nin de destek olması gerektiğinin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Bir doktor ve içinizden biri olarak, Süreyyapaşa’lı olduğumu, Başıbüyük çocuğu olduğumu biliyorsunuz. Önümüzdeki süreç önemli. Kararı sizler vereceksiniz.biz, çocuklarınızın geleceği güzel olsun diye varız. Başıbüyük’ü güzelleştirmek için çalışıyoruz.” dedi.

“BENİM İÇİN ONURDUR”

Beş yıllık görev süresince daima doğru işler yaptıklarının ve hakkında çıkarılmak istenen spekülasyonlara boyun eğmeyeceklerini ifade den Başkan Zengin,

vatandaşların talebi üzerine sembolik olarak konulan park isimlerinden dolayı yargılanmanın ancak bir onur olabileceğini belirterek, “Hiçbir zaman imar yolsuzluğundan dolayı yargılanmadım. Bu da benim onurumdur ve size olan hizmetimin sonucudur.” diye konuştu.

BAŞIBÜYÜK’TEN GÜÇ ALDI

Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Zengin’e, hizmetlerinden dolayı Başıbüyük mahalle sakinleri adına ve Başıbüyük Spor Tesisleri’ni halka kazandırdığı için de Başıbüyük Spor Kulübü adına iki plaket verildi. Toplu açılışlara belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, belediye personeli, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkan’ı Zengin’i can kulağıyla dinleyen yediden yetmişe kalabalığı oluşturan mahalle sakinleri, memnuniyetlerini dile getirerek Prof. Dr. Mustafa Zengin’le hatıra fotoğrafı çektirdi.

BAŞKAN’DAN EV YARDIMI

Açılışların ardından ekibiyle birlikte iki ev ziyaretinde bulunan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ilk olarak gazi kardeşlere konuk oldu. Evlerine tadilat sözü veren Başkan Zengin, incelemelerde bulunduktan sonra yapımı tamamlanan bir diğer evi ziyaret etti. Evleri yandıktan sonra kendilerine yeniden ev yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ziyareti sırasında aile sakinlerine bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

MUHTARLARDAN TAM DESTEK

Açılışların ardından Başıbüyük Mahalle Muhtarlığı’nı ziyaret eden Prof. Dr. Mustafa Zengin’e

bir destek de muhtarlardan geldi. Maltepe mahalle muhtarları, beş yıllık görevi boyunca Maltepe’ye kazandırdığı tüm hizmetler ve örnek projeler için Başkan Zengin’e teşekkür ettiler.

Galatasaray deplasmanda oynuyor TIK'la

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :