Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.04.2014 - 09:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın kapıları halka açık

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a ziyaretler devam ediyor. Maltepe halkının belediyesine sahip çıkmasını isteyen Kılıç, Maltepe’de değişimi birlikte gerçekleştireceğiz dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MALTEPE Belediye Başkanı Ali Kılç, kapılarını halka açık tutmaya devam ediyor. Yine ilçe sakinleriyle sabah altı buçukta bir araya gelen Başkan Kılıç,   “İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız. İyi ki bizi denetliyorsunuz. Arzu ettiğim olay da buydu zaten; Maltepe insanının kendi belediyesine sahip çıkması ve denetlemesiydi.” dedi.

Her hafta sesini duyurmak isteyen Maltepe sakinleriyle bir araya gelmeye devam edeceklerini ifade eden Maltepe Belediye Başkanı Kılıç, “Vatandaş konuşacak, biz dinleyeceğiz.

Vatandaş önerecek, biz notlarımızı alacağız. Çözebileceklerimizi hemen çözüyoruz. Çözemediklerimizi, çözmek üzere ilgili arkadaşlarımıza iletiyoruz. En kısa sürede de sizlere geri dönüş yapıyoruz.” diye konuştu.

EMEKLİ ÖĞRETMENDEN DESTEK SÖZÜ

 Konuşmasını kısa tutarak sözü vatandaşlara bırakan Başkan Ali Kılıç, tüm talep ve önerileri dikkatle dinledi. Dileyen tüm katılımcıların söz aldığı kürsü, vatandaşın sesi oldu. Maltepe’yi ve Maltepelileri ilgilendiren çeşitli konularda görüşlerini ve isteklerini dile getiren vatandaşlar imardan, temizliğe, eğitimden, sanata tüm alanları ele aldılar.

ORTAK PROJELERDE BULUŞULACAK

Belediye’den çözüm  isteyenlerin dışında Belediye’ye destek olmak için gelen de vardı. Emekli bir öğretmen söz alarak, kendisi gibi gönüllü bir grubun Maltepe halkı yararına Belediye’yle ortak projelerde bir araya gelebileceklerini ifade etti. Gönüllü sayısının çoğalmasını dilediğini ifade eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, ayrımcılıktan uzak, dayatan değil, danışan belediye anlayışıyla Maltepe’de hep birlikte güzelliklere imza atacaklarını belirtti.

 “MALTEPE SENİNLE DEĞİŞECEK”

 Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kendisinin de bir isteği olduğunu ifade ederek, esnafı biraz daha özenli olmaya davet etti. Başkan Kılıç, “Ana cadde üzerinde kepenklerini dokuz buçuğa doğru açan esnafımız var. Kapısının önünü geç saatte temizlemesi, engelli, hamile ya da vatandaşımızı etkileyebilir. Benim esnafımdan ricam, vatandaşıma biraz daha saygı duyması. Malını sergileyecek elbette, ama vatandaşımın kaldırım yerine asfaltta yürümesine de izin vermeyeceğim. Seçimden önce dediğim gibi; Maltepe seninle, yani sizinle değişecek.” diye konuştu.

BİRER BİRER GÖRÜŞTÜ

Talep ve önerilerini bireysel olarak iletmek isteyen vatandaşlar için hazır bulunan personel de Başkan’a iletilmek üzere iletilerini ve iletişim bilgilerini not aldılar. Maltepe Belediyesi meclis üyeleri de mahallelerini ilgilendiren konularda vatandaşlarla bire bir görüşerek, takipçi olacaklarını belirttiler.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :