Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.05.2014 - 08:53
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe’de SANSEV Çok Sesli Koro Şenliği ne zaman başlıyor

Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde SANSEV’in İstanbul Çok Sesli Korolar Şenliği Belediye Başkanı Ali Kılıç’ında katılımıyla başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

SANSEV Sanatçılar Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl ikincisini düzenlediği İstanbul Çok Sesli Korolar Şenliği, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın katılımıyla başladı.

Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Çok Sesli Korolar Şenliği’ne ev sahipliği yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, dakikalarca süren alkışlar eşliğinde sahneye çıktı.

Belediye Başkanı olarak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ilk katıldığı etkinlikte konuşan Başkan Kılıç, barışçıl ve savaşsız tek yolun sanat olduğuna dikkat çekti.

GÖZDE MERKEZ OLACAK

Maltepe’de kültür ve sanat etkinliklerinin daha da artacağına dikkat çeken Maltepe Belediye Başkanı Kılıç,

“Maltepe’de tekrardan yeşertmek ve hayat bulması adına mücadele verdiğimiz Anadolu Hümanizmi elbette siz değerli sanatçılarımızla var olacak ve yeni bir umut tarihinin kapısını aralayacaktır. Maltepe'de önümüzdeki süreçte kültür ve sanat etkinlikleri artarak devam edecek. Dünyanın en güzel kentleri kültür sanat festivalleri ile bilinirler. Biz de bu adımları sizlerle birlikte atacağız.

(SANSEV Sanatçılar Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi tarafından Maltepe Belediye Başkanı Kılıç’a, desteklerinden dolayı günün anısına plaket takdim edildi)

Kültür-Sanat mekanlarını çoğaltarak kentin fiziki yüzünü buna uygun hale getirecek; daha sonra nitelikli sanatsal etkinlikler ve uluslararası kültür sanat festivalleri ile Maltepe'yi ülkemizin, İstanbul'un gözde merkezlerinden biri haline getireceğiz.

YAŞANILABİLİR MALTEPE İÇİN

Çağdaş ve uygarlığın simge ismi ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi; ‘Bir milleti yaşatmak için birtakım temeller lazımdır ve bilirsiniz ki, bu temellerin en önemlilerinden biri sanattır.

Bir millet sanattan ve sanatkârdan yoksunsa tam bir hayata sahip olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve hasta bir kimse gibidir.’ O halde hep birlikte Yaşanılabilir bir Maltepe için sizleri sanat demeye davet ediyor ve hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.

İkinci İstanbul Çok Sesli Korolar Şenliği 2-3-4 Mayıs tarihlerinde Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde devam edecek.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :