Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.05.2014 - 13:04
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe Belediyesi’nde Türkiye’de bir ilk uygulama Engelli görevde

Maltepe Belediyesi’nin başlatacağı bir proje Türkiye’de bir ilk olacak. Belediye Başkanı Ali Kılıç, Engelli yaşamında devrim niteliğindeki uygulamayı anlattı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MALTEPE Belediyesi Halk Buluşmaları, hız kesmeden devam ediyor.

Öneri ve isteklerini dile getirmek amacıyla Salı sabahları Maltepelilerle bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, bugüne kadar toplantılara katılan başvuru sahiplerinin hepsine dönüş yapıldığını belirtti.

Maltepe'de engelliler ile ilgili bir uygulamanın da içeriğini anlatan Başkan Kılıç, bu hizmetin Türkiye'de uygulanacak bir ilk olacağını ifade etti. 

VATANDAŞIN BAŞVURUSUNA JET YANIT

Halk Buluşmalarında Maltepelilerin istek ve önerilerini dinleyen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, bugüne kadar kendisine ulaşan 225 başvurunun kalan başvuru sahiplerine dönüş yapıldığını belirtti.

Her Salı sabahı taleplerini bildirmek üzere Halk Buluşmalarına katılan Maltepe sakinlerinin arasında, bu hafta Başkan Kılıç’a kısa sürede dönüş kendilerine yapılarak çözüm bulunan vatandaşlar da vardı.

TÜRKİYE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞİYOR

Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalara ağırlık verileceğini belirten Maltepe Belediye Başkanı Kılıç, engellilerin acınan değil, saygı duyulan bireylere dönüşmelerini sağlamak amacıyla ‘Üreten Engelliler Merkezi’ kurulacağını belirtti.

Engellilerin kullanımına tahsis edilecek, asansörlü otobüs hizmeti vermeyi planladıklarını belirten Başkan Kılıç, Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceklerini de açıkladı. Belediye çalışanı olarak görev alacak bir engelli vatandaşın akülü arabasıyla Maltepe’yi sokak sokak gezerek, engel teşkil edenlere ceza yazacağını ifade etti.

BAŞKAN TOPBAŞ’A ZİYARET

Maltepe’ye en iyi hizmeti vermek amacıyla çalıştıklarını ifade eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, vakit kaybetmeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ettiğini açıkladı. Başkan Kılıç, “Elimizden geldiğince sizlere hizmet etmek istiyoruz.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’ı ziyaret ettim, sıcak bir görüşme oldu. Birileri rahatsız olabilir, ama bizim amacımız Maltepe’ye hizmet etmek. Bunu Sayın Topbaş’a da söyledim. Maltepe’nin eksiklerini konuştuk. Öncelikli olarak tünel isteğimizi dile getirdim. Ne gerekiyorsa yapacağını söyledi, en kısa sürede Maltepe’ye gelecek. Seçimden önce de söylediğim gibi; amacımız kimseyi kırmak değil, hizmet vermek isteyen herkesle kucaklaşmak istiyoruz. İnsan sevgisini, Anadolu hümanizmini ortaya çıkararak çözülmeyecek hiçbir sorun yoktur.” diye konuştu.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :