Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.06.2014 - 14:45
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan Maltepelilere 600 TL müjdesi

Geleneksel Halk Buluşmaları’nda Maltepelilerle bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanın Ali Kılıç, Maltepelilere her ay 600 TL yardım müjdesi verdi, kimlerin alacağını da açıkladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MALTEPE Belediyesi’nin her salı günü geleneksel hale getirdiği ‘Halk Buluşmaları’na, Maltepelilerin yoğun ilgisi ile devam ediyor.

Vatandaşların imardan tapu sorununa, sokak hayvanlarından çevre temizliğine, su baskınlarından işsizliğe, ulaşımdan çevre düzenlemesine bütün sorunlarını dile getirdiği buluşmada Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, dile getirilen sıkıntıları tek tek not aldı ve çözüm için gerekenlerin yapılacağını belirtti.

SİZLER BİZİM ÇINARLARIMIZSINIZ

Maltepe Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilen buluşmaya vatandaşların yoğun ilgisi altında gelen Başkan Kılıç, herkesle tek tek tokalaştı.

Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı buluşmanın sonlarında, huzurevi sakini olduğunu belirten yaşlı bir vatandaşın, “Huzurevine yaptıkları yardımdan ötürü sayın başkanımıza teşekkür ediyorum, o halkçı bir belediye başkanı” demesi, üzerine Ali Kılıç,  “Bu sözlerinizle toplantıya son noktayı koydunuz. Sizler bizim çınarlarımızsınız” diyerek karşılık verdi.

ÇÖP ATMAK BİR KÜLTÜRDÜR

İmar ve çevre sorunları konusunda halkın eleştirilerini dinleyen Kılıç, çöp atmanın bir kültür olduğunu ve vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini söyledi. Belediyenin yaptığı tüm işlerin kontrol edileceğini, edilmediğinde büyük sorunlar yaşandığını belirten Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: “İmar problemleri var. Bunların çözülmesi için büyük uğraşlar veriyoruz. İBB ile istişarelerimizde Maltepe’deki problemlerin ada bazında imarla, sağlıklı bir biçimde çözüleceğini tespit ettik. Bu şekliyle çevresel açıdan da Maltepe iyi bir görünüme kavuşacak.”

YENİ BİNALARA OTOPARK ZORUNLULUĞU

Maltepe'de yakın gelecekte yapacaklarını da sıralayan Kılıç, “Biz megakentte yaşıyoruz. Bu kentin problemleri var. Örneğin 40 dairelik bir bina var. Ama buna uygun bir otopark yok. Artık, yeni yapılan tüm evlere otopark zorunluluğu getiriyoruz. Böylece alt katlar otopark olarak kullanılacak ve su baskınlarından etkilenen vatandaşlarımızın da sorunları çözülebilecek” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 600 TL MÜJDESİ

 “Sokak hayvanları için kardeş ve komşu belediyelerle ortak olarak yaşam barınağı açmak için girişimlerde bulunuyoruz. Bunu artık hızlandırıp sonuca ulaşmak istiyoruz” diyen Başkan Kılıç, merakla beklenen projelerinde de son aşamaya geldiklerini kaydederek, şunları söyledi: “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek amacıyla bir çalışma başlattık.

Şu an iki bankamızla görüştük. Bankalarımız bize fizibilite raporları hazırlıyorlar. Çok yakın bir zamanda 18 mahalleye gidilerek, kapı kapı dolaşılıp, gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız belirlenecek ve onlara aylık 600 TL verilecek. Bu parayı kadınlarımıza vereceğiz. Onlar banka kartlarıyla bu paralarını kullanabilecekler.”

MAHALLELERDE DEVAM EDECEK

Çok sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada Kılıç, “Bundan sonra araya Ramazan ayı giriyor. Ramazan’dan sonra halk buluşmaları eylül ayından itibaren mahallelerde devam edecek” bilgisini verdi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :