Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.06.2014 - 14:49
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe Belediyesi’nden engelliler için özel Kafe projesi

Alternatif Yaşam Derneği Düşler Akademisi Kurucusu ve Başkanı Ercan Tutal ve Proje Yöneticisi Pınar Meseri’nin ziyaret ettiği Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan engellilere Kafe projesi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MALTEPE Belediyesi, engelliler için tasarlanan kafe projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Projeler arasında engelli vatandaş-

larımızın birlikte olabileceği bir kafe olduğunu belirten Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kendisini makamımda ziyarete gelen Alternatif Yaşam Derneği Düşler Akademisi Kurucusu ve Başkanı Ercan Tutal ve Düşler Akademisi Proje Yöneticisi Pınar Meseri ile olumlu değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.

Engellilerle ilgili belediye olarak çok ciddi projeler düşündüklerini vurgulayan Başkan Kılıç, şunları söyledi:

Engellilerimizin kaynaşabileceği bir kafe projesi gerçekleştireceğiz. Bir iki adım attıktan sonra akademinizden de faydalanabiliriz. Bu anlamda ilgili birimlerimiz ve meclis üyelerimiz üzerinden bizlere neler yapabileceğiniz noktasında yardımcı olabilirsiniz. Bu konuda ortak ve katılımcı bir modeli geliştirmek istiyoruz.

TUTAL: HER TÜR DESTEĞE HAZIRIZ

Ali Kılıç'a göreve gelmesinden ötürü tebrikleri ileten Ercan Tutal da, "Engelsiz yaşam, üreten birey" projesinden bahsederek şöyle konuştu:

Engellileri yaşama kazandırmak amacıyla kurulan Düşler Akademisi projesini yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu alanda uluslararası işbirliği ve projelerimiz de var. Beşiktaş, Ataşehir ve Kaş'ta bu projemizi hayata geçirdik, Maltepe'de de bunun olmasını isteriz. Bu bölgede çok sayıda engelli vatandaşımız var. Bizler bu konuda her tür desteğe hazırız.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :