Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.06.2014 - 15:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Marmaray Projesi Maltepe’de yaşamı adeta felç ediyor

Marmaray projesi yüzünden Maltepe halkı sıkıntılı günler geçiriyor. Drama Köprüsü Alt geçitleri vatandaşa haber verilmeden kapatılıyor, su baskınları oluyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MALTEPE, Marmaray mağduru oldu. Marmaray projeleri nedeniyle Maltepe halkı bir türlü sıkıntıdan kurtulamıyor.

Vatandaşlara haber verilmeden kapatılan alt geçitler yüzünden ulaşım aksıyor, su baskınları oluyor.

Maltepe Kaymakamı Mustafa Tapsız ve Marmaray Bölge Müdürü Haluk İbrahim Özmen'le makamında bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Marmaray Projesi ile ilçede yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Görüşmeye Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz de katıldı. Ağırlıklı olarak Marmaray projesi ve Maltepe'ye yansımalarının konuşulduğu toplantıda vatandaşların sorunları ve alt geçit problemleri de ele alındı.

KISA VADELİ ÇÖZÜMLER GEREKLİ

Alt geçitler ve köprüler noktasında Marmaray projeleri yüzünden Maltepelilerin çok sıkıntı çektiğini belirten Ali Kılıç, şunları söyledi:

Buna kısa vadeli çözümler bulmalıyız. Drama Köprüsü'ndeki alt geçitlerin kapatılmasına yönelik şikayetler var. Büyükşehir Belediyesi ve Marmaray yöneticilerine defalarca kez yazdık ve mesaj ilettik. Vatandaşa haber vermeden buraları kapatıyorsunuz. Ne alt geçit var, ne üst geçit. İnsanlar mağdur oluyor, 2 aydır sizlerden yanıt gelmiyor. Geçitler olmadığından insanlar karşıya geçemiyor, su baskınları oluyor, esnaf sorun yaşıyor" şeklinde konuştu. Maltepe Meydanı'nın ve Merkez Camii'nin bulunduğu alanın genişletileceğini de sözlerine ekleyen Kılıç, " Okullardan önce bu proje çözülmezse kaos yaşanır, bunu istemiyorum.

CİDDİ KAYNAĞA İHTİYACIMIZ VAR

Görüşmede yeni yapılan kaymakamlık binasını tanıtarak, sorunlarından bahseden Maltepe Kaymakamı Mustafa Tapsız şunları söyledi: "Hükümet konağıyla ilgili çok ciddi kaynağa ihtiyacımız var. Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Nüfus, Tapu, Mal, Sağlık Müdürlüğü, Müftülük, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi birimler binamızda olacak. Özellikle Emniyet Müdürlüğümüz şu anki binasının 1,5 katı büyüklüğünde bir binaya sahip olacak. Yalnız buraya Küçükyalı istikametinden gelince ulaşım problemleri yaşanıyor." Kurbanlık alanları konusunda kiraların yüksek olduğunu belirten Tapsız, "Kurban Bayramı'nda Maltepe'nin böyle bir alanı yok, bu alan kurulmalıdır. Her çadıra 5 bin lira alınıyor, gerekli fiziksel şartlar da şu an için mevcut değil. Belediyemiz, müftülük ve komisyon yetkilileri bir araya gelip belirli bir alan belirlemeli ve buralar donatılmalıdır. Bu alanlara en az 10 kabin, tuvalet, mescit, duş alanları ve çay ocakları yapmalıyız. Zemin denetlemesi yapılıp güvenlik ve kamera sistemleri kurulmalıdır" dedi.

HATTAKİ BİNALARA DOKUNMUYORUZ

Tapsız görüşlerini aktardıktan sonra Marmaray Bölge Müdürü Haluk İbrahim Özmen, Marmaray konusunda Başkan Ali Kılıç'ı bilgilendirdi. Haydarpaşa-Gebze hattında sinyalizasyon çalışmalarının 10 gün süresince devam edeceğini aktaran Özmen, "Pendik-Gebze hattı önümüzdeki aylar içerisinde tamamlanacak. Kesinlikle hat üzerindeki binalara dokunmuyoruz. Birkaç istasyonun yeri değişecek. Ağaç konusunda hassasiyetimiz var ama bazılarına dokunmak durumunda kalıyoruz" diye konuştu. 

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :