Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.06.2014 - 14:12
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan Fuar ve Kongre Merkezi müjdesi

Yerel ve Ulusal basın temsilcileriyle bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe’ye Fuar ve Kongre Merkezi için çalışma başlattığını söyledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MALTEPE Belediye Başkanı Ali Kılıç, ulusal ve yerel basın temsilcileriyle Wonderland Cafe’de düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.

Yoğun katılımın olduğu ve CHP kontenjanından RTÜK üyeliğine seçilen Ali Öztunç’un da katıldığı yemekte; Başkan Yardımcıları Gülten Tozanlı, Sinan Çetiz ve Ali Ekber Asker, Özel Kalem Müdürü Melih Morsünbül, iletişim koordinatörü Ali Polat, Zabıta Müdürü Aptullah Gezer başta olmak üzere Almanya Televizyonu ARD’den Cemal Taşkın ve Martin Weiss, İHA, CİHAN, DHA,  Milliyet, Vatan, Habertürk, Star, Sözcü, Akşam, Sabah gazetecilerinin temsilcileriyle, yerel basın temsilcileri hazır bulundu.

Katılımcıların hepsiyle tek tek tokalaşan Başkan Ali Kılıç, yemek öncesi bir konuşma yaparak şunları söyledi:

YAPICI ELEŞTİRİLERLE GELDİNİZ

Biliyorsunuz ben de gazeteciyim. Meslektaşlarımla bir araya geldiğim için onur duyuyorum. Sizler bizi zorlu seçim sürecinde eleştirinizle, önerilerinizle, yapıcı tutumunuzla bağrınıza bastınız.

Sizlerle buluşmam biraz geç oldu, çünkü kurumsal olarak bazı şeyleri oturtmaya çalışıyordum. Başkan yardımcılarımı atadım, yeni ve dinamik bir ekip oluşturdum, sizlerin karşısına öyle çıkmak istedim. Her zaman dediğim gibi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, hizmeti hak için bilip öyle herkese götürmek istiyorum.

SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNUYOR

Her anlamda halkla iç içe olan bir anlayışı kurmaya çalışıyoruz. Mazbatayı alır almaz en az oy aldığım mahallemiz olan Başıbüyük’ü, ardından AKP ve MHP ilçe teşkilatlarını ziyaret ettim, Maltepe’de sevgi kazanacak, önyargılarımızdan arınmamız lazım.

Çalışmalarımı sizle beraber, sosyal demokrat belediyeciliğe yakışır bir biçimde yapmak istiyorum Bunun için bu hafta Ramazan’ın başlayacak olması münasebetiyle sonuncusunu düzenlendiğim Halk Buluşmaları’na Eylül’e kadar ara vereceğiz. Sonra mahallelerde devam edeceğiz. Bu buluşmalar gerçekten çok katılımcı ve demokratik oluyor, kimsenin en ufak bir sözüne karışılmıyor. Sorunlar not ediliyor, ilgili birime bildiriliyor ve en geç cuma gününe kadar çözüm bulunuyor.

CEZALANDIRMA İSTEMİYORUZ

Maltepe’ye yakışır bir fuar projemiz var. Bunun için Başıbüyük ve Büyükbakkalköy mevkii seçildi. 21. parselde 400 dönüm arazi üzerine Maltepe’yi çevreleyen ilçeler ve Avrupa’dan katılanların da kullanabileceği çok yönlü bir fuar ve kongre merkezi yapmayı düşünüyoruz. Bu en az 15-20 bin insana iş sağlayacak bir proje. Almanca, İngilizce bilen insanlara ihtiyacımız olacak burada. Bunu da okullarda, Maltepeli gençlerimize eğitim vererek sağlayacağız.

Anakent Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’la da konuyu görüştüm, bizi siyasi tercihlerimiz yüzünden cezalandırmayın dedim, olumlu yaklaştılar. Kentsel dönüşüm için planlar hazırlanıyor, zihinsel engellilere yönelik bir projemiz var. Yeni binalara da otopark zorunluluğu getiriyoruz.

RAMAZAN’DA DAVUL YASAĞI

Bu cuma günü Ramazan dolayısıyla Maltepe’de bir ilki gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 10 bin vatandaşımıza Maltepe Stadyumu’nda toplu iftar düzenleyeceğiz. Sayın Kadir Topbaş da katılacak.

150 semazenimiz sema dönecek, inanç önderleri katılacak. Umarım huzurlu bir Ramazan geçiririz. Kaymakamlığımızla beraber bir karar aldık. Ramazan’da davul çalınmayacak.

YEREL BASIN İÇİN MERKEZ

Yerel basına yönelik bir merkez kurulması ve yerel basının bir çatı altında toplanması için çaba harcayacağız. 

Belediyenin borcu 70 milyon. Belediyenin parası vatandaşa hizmet için kullanılacak.

Hem Yalçın Kızılay’da, hem Bahadır Erdoğdu’da, hem de Cumhuriyet Eğitim Merkezi gibi yapılarda ciddi sıkıntılar var, burayı kiralayan şirketler belediyeyi zarara uğratıyorsa bunu asla kabul etmem, edemem.

DEPREM ÖNLEMİ ALINMAMIŞ

Maalesef ve üzülerek söylüyorum ki bu, bu zamana kadar deprem alanları yapılmamış. Ama biz bir çalışma başlattık. Ayrıca kent konseylerinin de amacına uygun ve faal bir biçimde çalışma yürütebilmesi için uğraş veriyoruz.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :