Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.07.2014 - 11:57
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe parkları kuyu suyuyla sulanıyor

İstanbul barajları kuraklık alarmı vermesi üzerine Maltepe Belediyesi yeşil alanları kuyu suyuyla sulamayı yaygın hale getirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MALTEPE Belediyesi, susuzluk tehlikesi ve su israfını önlemek bilinciyle yeşil alanları kuyu suyuyla sulamayı yaygın hale getirdi.

İstanbul'da barajlardaki doluluk oranının yüzde 20'ye düşmesi üzerine Maltepe Belediyesi, yeşil alanların sulanmasında kuyu suyu kullanımını yaygınlaştırdı.  

İlçe genelindeki parkların tamamı nem oranının düşük olduğu sabah ve akşam saatlerinde sulanarak, su tasarrufu da sağlanıyor.  

300 BİN METREKARE SULANIYOR

Maltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İstanbul'daki susuzluk tehlikesi üzerine, ilçe genelinde bulunan park ve bahçelerin sulanmasında kuyu suyu kullanmaya başladı.

Yeşil alanların korunması için büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kıt su kaynaklarının daha verimli kullanılması için atık suların  kullanımına ilişkin çalışmalar da yürütüyor.

SU İSRAFINI ÖNLEMEK İÇİN

Park ve Bahçeler Müdürü Behçet Öz,  “Maltepe genelinde 162 tane parkımız var, bunlara yeşil alanlar da dâhil.

Yaklaşık 300 bin metrekareye tekabül eden bu alanlarımızı, yaz aylarıyla birlikte sıcaklığın yüksek olmadığı sabah ve akşam saatlerinde suluyoruz.

Sulama çalışmalarında kuyu sularından faydalanıyoruz.

Aldığımız tedbirlerle, günlük bin 800 tonu bulan su kullanımını da, 1500 tona düşürdük. Su israfının önlenmesi için tüm ekiplerimizi uyardık” dedi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :