Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.10.2014 - 09:45
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe’den Soma’ya Kumbarayla yardım köprüsü

Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün kumbaralarında toplanan kitap ve oyuncaklar dernekler aracılığıyla okullara ve Soma’daki çocuklara ulaştırılıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MALTEPE Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, paylaşım noktalarındaki kitap ve oyuncak kumbaralarında toplanan kitap ve oyuncakları, Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyacı olan çocuklara ulaştırıyor.

Maltepe’de Feyzullah Mahallesi Barış Manço Parkı, Küçükyalı Mahallesi Adnan Kahveci Parkı ve Başıbüyük Mahallesi Narcity’de bulunan kumbaralarda toplanan kitap ve oyuncaklar şu ana kadar;

Maltepe’deki Umut Treni Derneği’ne, Diyarbakır Hazro’daki Yazgı Ortaokulu’na, Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencileri aracılığıyla Trabzon Tonya’da bulunan Feride Ahmet Şener Ortaokulu’na, Marmara Üniversitesi Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü aracılığıyla Kastamonu Safranbolu’da bulunan Ovacuma İlköğretim Okulu’na, Maltepe Fenerbahçeliler Derneği aracılığıyla Soma’ya gönderildi.

Son olarak Şırnak Cizre’de bulunan Ahmet El Ceziri Ortaokulu’na kitap ve oyuncak gönderdiklerini kaydeden Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Canan Arslan, "Çocuklarımız yarınlarımızın umudu.

Onların yaşamlarına, eğitimlerine küçük de olsa katkı sunabilmek, yardımcı olabilmek için böyle bir çalışma başlattık. Kumbaralarımızda toplanan kitap ve oyuncakları, ülkemizin dört bir yanında ihtiyacı olan çocuklarımıza ulaştırmaya devam edeceğiz" dedi.

Arslan, tüm Maltepelilerden bu kampanyaya katkı sunmak için kullanmadıkları kitap ve oyuncakları paylaşım noktalarında bulunan kumbaralara bırakmalarını istedi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :