Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.01.2015 - 11:59
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnsanların istemediği 3 köpek, insanlığa hizmet veriyor

Maltepe’de ‘İnsanların istemeyip sokağa terk ettiği 3 köpek, insanların hayatı için Maltepe Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Arama-Kurtarma Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

GÜNCELPOSTA- Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediye olarak deprem, sel, yangın gibi afetlere karadan, denizden ve havadan müdahale edebilecek, tam donanımlı bir arama kurtarma ekibi kurduklarını belirterek, “30 kişiden oluşan bu ekibimiz içerisine, kısa bir süre önce sokakta yaşayan 3 köpeği de dahil ettik. Bakımları yapıldı. Şu anda arama kurtarma çalışmaları için özel bir eğitim alıyorlar” dedi. 

SOKAĞA ATILAN 3 KÖPEK  İNSANLAR İÇİN ÇALIŞACAK

   Arama Kurtarma Amiri Umur Zamanoğlu, “Hepsi sokak köpeği. Küçük olan köpek büyüdükten sonra çok tüy döktüğü için sahipleri terk ediyor. Sağ taraftaki köpek Tuzla barınağından alındı. Ortada oturan Oskar ise sahibi bir denizci arkadaşımızdı yeni taşındıkları evde köpek beslenmesine müsaade etmeyince arkadaşlarına emanet ettiler. Ancak daha sonra bize verdi. İnsanlar onları istemedi onlar insanlar için çalışacak. Köpekler canlı arama eğitimi aldılar. Maltepe ormanlık alanları bol bir ilçe örneğin ormanda biri kaybolduğunda köpeklerimiz arama kurtarma çalışmasında katılacak.”  

  

MALTEPE BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ

Maltepe Belediyesi bünyesinde kurulan ve 30 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi, afetler dışında trafik kazaları gibi olaylara da anında müdahale edebiliyor.  400 beygir gücünde 4 bot ve 1 adet tam donanımlı helikoptere de sahip bulunan Maltepe Belediyesi Arama Kurtarma Müdürlüğü ekibi içerisinde, denizde yaşanabilecek olaylara karşı 3 balık kadın da görev yapıyor.  Havada, karada ve denizde olası facia ve olaylara karşı anında müdahale edebilecek yeterliliğe sahip arama-kurtarma timleri, acil durumlara karşı 24 saat süreyle görev yapıyor.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :