Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.06.2015 - 14:12
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çok güzel hareketler bunlar, Sayın Kılıç!

Son zamanlarda hayvanseverlik örnekleriyle anılan Maltepe Belediyesi, bu sefer de belediye ekiplerince kurtarılan yaralı şahin, tedavisinin ardından özgürlüğe kavuştu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Maltepe Belediyesi Ali Kılıç Başkanlığı’nda hayvanseverlik örnekleriyle alkış topluyor. Birkaç ay önce Maltepe’de ‘İnsanların istemeyip sokağa terk ettiği 3 köpek, insanların hayatı için Maltepe Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Arama-Kurtarma Müdürlüğü’nde sağlık kontrolerinden sonra çalışmaya başlamıştı.

ŞAHİN ÖZGÜRLÜĞE KANAT ÇIRPTI

Belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Küçükyalı Su Ürünleri Balıkçılık Kooperatifi’nde, martılar ve kargalar tarafından saldırıya uğrayarak denize inmeye zorlanan yaralı şahini, bulunduğu yerden alarak kurtardı. Güçsüz kalan ve vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı darbeler sonucu ağır yaralanan şahin, Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ekiplerince, Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi’ne getirildi. Burada acil tıbbi müdahalesi ve tedavisi yapılan yaralı şahin, kısa bir süre içinde doğaya salındı. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :