Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.07.2015 - 10:04
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sıcaktan bunalan sokak hayvanlarına müdahale

Türkiye’yi etkisi altına alan sıcak hava dalgası, sokak hayvanlarını da olumsuz yönde etkiledi. Etkilenen sokak hayvanlarına Maltepe Belediyesi müdahale etti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Maltepe Belediyesi, aşırı sıcaklardan etkilenen sokak hayvanları için 400 adet suluk dağıtımı yaptı. Veteriner hekimler de, güneş çarpmasına maruz kalan hayvanların tedavilerini gerçekleştirdi.

Sıcaklardan etkilenen sokaktaki dostlarını unutmayan Maltepe Belediyesi, vatandaşlara 200 adet su kabı dağıttı, yeşil alanlara ve parklara otomatik olarak dolan 200 adet sabit suluğun montajını gerçekleştirdi.  Sıcaklara bağlı olarak ısı çarpmasına maruz kalan ve genel sağlık durumları bozulan köpek ve kedilerin de yardımına koşan veteriner ekipleri, hayvanlara yerinde müdahale ederek, tedavilerini gerçekleştirdi. Durumları kötü olan hayvanlar ise belediyenin, Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi’ne götürülerek, detaylı bakımları yapıldı.

BİR KAP SUYU ESİRGEMEYİN

Yazın sıcak aylarında Maltepelileri, sokak hayvanları için evlerinin önüne bir kap su koymaya çağıran Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç,  “Tüm hayvan severleri, yazın bu sıcak günlerinde ellerini taşın altına koymaya davet ediyoruz. Unutmayalım su hayat demektir ve 1 kap su bile onlarca hayvanın yaşamını kurtarabilir” dedi. 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :