Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.08.2015 - 13:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe’de BOSNA rüzgarı

Maltepe Belediyesi ve İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği işbirliğiyle düzenlenen, Bosna Sancak Kültür Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Festivalin açılış konuşmasını yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, uzakta da olsa kendimize yakın hissettiğimiz, kendimizden bir parça gördüğümüz değerleri ve kültürleri Maltepe’de bir araya getirmek istediklerini belirterek, “Bosna, Balkanlar dediğiniz zaman Anadolu’nun Avrupa’ya açılan kapısını görmek gerekiyor. Değişik kültürleri Maltepeliler’in ayağına, Beşçeşmeler’e getirmeye devam edeceğiz” dedi.

BOŞNAK MUTFAĞINDAN İKRAMLAR YAPILDI

Kılıç,  açılışa katılan Bosna Hersek Başkonsolosu Adi Durmic’e ve Bosna Sancak Yardımlaşma Derneği Başkanı Serkan Şenay’a, AS Grup adına Almira Zilic’le, Ferid Hadzijakupoviç’e, hediye ve çiçek takdim etti. Festival, Bosnalı müzisyen Zeyd Soto konseri ile başladı. Daha sonra sahneye çıkan Bosna Sancak Derneği Çocuk Folklor Grubu’nun, Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Folklor Grubu’nun ve Bosna Folklor Grubu’nun yöresel dansları büyük ilgiyle izlendi. Azmi Muzafferiya ve Cenk Bosnalı’nın seslendirdiği Boşnak şarkılarıyla Maltepeliler, keyifli bir akşam geçirdi. Beşçeşmeler Meydanı’nda kurulan standlarda da, Boşnak mutfağından ikramlar yapıldı. 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :