Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.02.2016 - 08:54
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Barış Manço Maltepe’de anıldı

Maltepe Belediyesi, Prof. Dr. Türkan SAYLAN Kültür Merkezi’nde 17. Barış Manço Anma Gecesi düzenledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Gökhan Demir-Güncelposta Gazetesi Maltepe Belediyesi sanat ve sanatçıya duyarlı programalarına devam ediyor. Maltepe Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Barış Manço’nun 17.Ölüm Yıl Dönümü’nünde katılımın yoğun olması sanatçının ne kadar çok sevildiğini de bir kez daha gözler önüne serildi.

DOĞUKAN, DUYGULANDI, DUYGULANDIRDI

Anma programın  açılışını ve sunumunu bizzat Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço yaptı. Açılışta resimli sılayta yer verilirken ayrıca sanatçımızın 8 Ekim 1988 tarihinde TRT ekranında yayınlanan kendisini de  sunucusu olduğu “7 den 70’e” tv programıdan da kısa kesitler sunuldu. Doğukan Manço babasıyla yaşadığı bazı anılarını anlatırken de hem kendisi hem de konukları duygulandırdı.

PİNHANİ GRUBU’DAN MÜZİK ZİYAFETİ

Gecenin sonlarına doğru sahneye çıkan Pinhani Grubu gerek eski şarkılarından gerek yeni albümünden gerek de Barış Manço'nun şarkılarını seslendirdi. Şarkı aralarında Barış Manço’nun bu ülkeye karekteriyle ve yaptıklarıyla bir çok kazanım aşıladığını vurgulayan Pinhani Grubu’nun Üyeleri, “Barış Manço’nun bir idol olduğunu ve her kişilik tarafından da örnek alınması gerektiğini de vurguladı.”  Anma Gecesi Pinhani Grubu’nın müzik ziyafetinden sonra son buldu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :