Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.02.2016 - 18:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maltepe, İlçe ama ilçe ruhu eksik

Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak: Maltepe, Kişiliğini kazanamamış. Ancak ortak değerlerle bütün siyasi gruplarını kapsayacak sahiplenme ile ilçe ruhu kazanır.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi-Hizmetete açılan yeni Maltepe Hükümet Konağı’nda Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Kaymakam Necip Çakmak, Maltepe için bir şeyler yapma gayreti içinde olduklarını ve bunun için hep beraber gayret gösterilmesinin önemini vurguladı.

Çakmak: “Herkesin huzurlu rahat yaşayabileceği bir bölge yaratmak istiyoruz. Kentin bir parçası ilçemiz. 1992 yılında ilçe olmuş yeni bir ilçeyiz.  İstanbul’un tarihi kadar eski bir yerleşim yeriyiz  ama ilçe olarak yeniyiz. Ben çok mutluyum böyle bir ilçede görev yapmaktan.  Biz gönlümüzü açıyoruz ve gönlümüzü ortaya koyuyoruz. Sizinle birlikte bir şeyler yapmak istiyoruz. 

MALTEPE İÇİN ÇABA SARFETMELİYİZ

Maltepe ilçe olmuş ama hala ruhunu kazanamamış. Kişiliğini kazanamamış. Kişilik nasıl olur, ortak değerler koyarsınız ortaya bütün siyasi gruplar o değerleri kabul eder. Maltepespor bir değerdir, kent meydanı bir değerdir, bir yapı, bir sanatçı değerdir. Sizlerde bir değersiniz hep beraber sahip çıkacağız. Kentler ruhunu böyle oluşturur.  Mesela Süreyya Paşamız var ortak değerimiz. Değerlerimizi koruyalım. Belediye başkanımız bizim için muhalefette iktidarda olmuş fark etmez. Biz sadece onun çalışmasına bakarız. Halk için ne kadar iyi çalışırsa biz arkasında dururuz” dedi

YEREL BASIN BİZİ YÖNDİRMELİ

Kaymakam Necip Çakmak, Yerel Basın ile itişim halinde olmak istediğini vurguladı. Çakmak, “Bizleri yönlendirmenizi istiyoruz. Bizi iyi konulara kanalize edin. Gelin bize şu söyle olsa daha iyi olur deyin. Basın ile ilgili çalışmanın önünde hiçbir engel olmayacak ” diye konuştu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :