Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.10.2017 - 21:53
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhuriyet coşkusu Maltepe’de 1 ay sürecek

Maltepeliler, belediye tarafından düzenlenen ve 1 ay boyunca çeşitli etkinliklerle sürecek Cumhuriyet Festivali başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

“Cumhuriyet Benim” etkinlikleri, dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Maya Azucena’nın Beşçeşmeler’de verdiği açılış konseriyle başladı.

AZUCENA’DAN MUHTEŞEM KONSER

Azucena birbirinden muhteşem şarkılarını Maltepeliler için seslendirdi. Grammy ödüllü sanatçıya, daha sonra Türkiye’nin ilk kadın neyzeni Burcu Karadağ eşlik etti. Azucena’nın şarkıları ve özellikle kadın neyzen ile birlikte söyledikleri “Uzun İnce Bir Yoldayım” dinleyicilerin beğenisini topladı. Daha sonra “Senden Daha Güzel” adlı Türkçe bir şarkıyı da seslendiren Azucena’nın dansları ve görkemli şovuna eşlik eden Maltepeliler, Beşçeşmeler’i karnaval alanına çevirdi.

SAYILARLA CUMHURİYET FESTİVALİ

Maya Azucena ve neyzen Burcu Karadağ’ın konseriyle başlayan festival, 29 Ekim’de yapılacak fener alayı,  Suzan Kardeş ve mübadil korosu konseriyle son bulacak. Cumhuriyet’in kuruluşu ve sonrasında yaşanan gelişmeleri konu alan Cumhuriyet dizisinin de bölüm bölüm gösterileceği etkinliklerde, mahallelerde Turgut Kahraman’ın “Tarihe Dokunanlar” sergisi sergilenecek ve “Kuruluştan Kurtuluşa Bir Aşktır Cumhuriyet” adlı tiyatro oyunu sahnelenecek. İlçedeki parklarda da, şef Füsun Batum’un yönetiminde Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konser verecek. Amatör futbol kulüplerinin Cumhuriyet turnuvası düzenleyeceği “Cumhuriyet Benim” etkinliklerinde, 21 Ekim’de Gülsuyu Stadyumu’nda sevilen sanatçı Volkan Konak dev bir konser verecek. Danslar, söyleşiler, film gösterimleri, çocuk oyunları, tiyatrolar ve sergilerle, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin de katılacağı festivalde, 14 konser, 17 tiyatro, 6 film gösterimi, 12 çocuk tiyatrosu, 16 çocuk atölyesi, 18 sergi, 5 Söyleşi, 6 dünya kültürleri buluşması (Bosna-Sancak, Azerbaycan, İspanya, Rusya, İsviçre ve Küba günü) gerçekleştirilecek. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :