Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.03.2012 - 11:26
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocuklara için dayanıklı sevgi evleri

Maltepe Küçükyalı'da İSMEP kapsamında yıkılarak yeniden depreme dayanıklı olarak yapılan Sevgi Evleri'nde 100 çocuk kalacak.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında İstanbul İl Özel İdaresi'nin yıkarak yeniden yaptırdığı Maltepe Küçükyalı Sevgi Evleri tamamlanarak Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne teslim edildi.
 
 
 
 
EV ORTAMINDA KALMALARI SAĞLANACAK

 

İstanbul’da olası bir depreme karşı yıkılıp yeniden yaptırılan Sevgi Evleri’nde
Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne teslimi yapılan Maltepe Küçükyalı Sevgi Evleri, 6-12 yaş arası 100 kimsesiz çocuğun yurt koşulları yerine ev ortamında kalmalarını sağlayacak. Sevgi Evleri hizmet modeli, çocukların daha küçük birimlerde, aile ortamının sıcaklığı ve benzer bağların tesis edileceği küçük müstakil binalardan oluşuyor.

Toplam 6 bloktan oluşan Maltepe Küçükyalı Sevgi Evleri’nde olası bir depreme karşı 5 blok yeniden inşa edildi, bir blok ise güçlendirildi. Bu bloklarda; yatak odaları, dinlenme, yaşam holleri, çalışma odaları, mutfak, tuvaletler, çamaşır ve ütü odaları yer alıyor. İdari binada ise çok amaçlı salon, bilgisayar odası, hobi odaları, görüşme odaları ve revir bulunuyor.
 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :